Mogą Cię również zainteresować:
-
Glicyryzynian amonu
- ekstrakt z korzenia lukrecji w formie soli amonowej. Posiada silne właściwości przeciwrodnikowe, wybielające, łagodzące i nawilżające. Chroni przed utratą wody, Sprawdza się przy leczeniu łuszczy i innych chorób skóry, ale także przy pielęgnacji skóry zdrowej. Dodaje jej jędrności i gładkości.
-
Glikoceramidy
- roślinne odpowiedniki ceramidów. Stosowane w kosmetyce. Składnik wielu kosmetyków. Chroni skórę przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Posiada właściwości odmładzające, hamuje procesy starzenia, ujędrnia skórę i przywraca jej naturalną jędrności i elastyczność.
-
Glikol butylenowy
- higroskopijny humektant, składnik wielu kosmetyków. Pozwala na szybsze i skuteczniejsze przenikanie właściwości kosmetyków w głąb skóry. Odpowiada za odpowiednie nawilżenie skóry i włosów. Dodatkowo wygładza skórę i włosy. Jest przyjaźniejszy dla skóry niż glikol propylenowy.
-
Glikol pentylenowy
- organiczny związek chemiczny, obecny w wielu kosmetykach m.in. pastach do zębów, środków do higieny intymnej i wielu innych.. Posiada właściwości przeciwbakteryjne i nawilżające. Nadaje produktom konsystencję emulsji. Nie jest toksyczny. Swoje zastosowanie znalazł także w przemyśle spożywczym i medycznym.
-
Glikol propylenowy
- alkohol wielowodorotlenowy, obecny w wielu kosmetykach. Posiada silne właściwości higroskopijne. Zapobiega wysuszaniu skóry, dodatkowo nawilża ją i pośredniczy w wnikaniu w jej głąb substancji biologicznie aktywnych. Nie stwierdzono, aby wywoływała reakcje alergiczne.
-
Glikoproteiny
- białka, zawierające węglowodany, stosowane przy produkcji kosmetyków. Posiadają silne właściwości regenerujące, wnikają w głąb skóry, stymulując jej procesy naprawcze. Glikoproteiny odpowiadają także za odpowiednie nawilżenie skóry, chronią ją przed wysuszeniem. Zwiększają produkcje kolagenu, tym samym opóźniając procesy starzenia.
-
Glinka Ghassoul
marokańska glinka, której nazwa wywodzi się od arabskiego słowa "ghassala" co oznacza "myć". Wydobywana jest z złóż ulokowanych w dolinie Moulouya. Zawiera magnez, krzem, potas, wapń, żelazo, glin, miedź, lit i cynk. Stosowane jest w kosmetyce ze względu na silne właściwości myjące i odtłuszczające. Dodatkowo glinka matuje i odświeża skórę, pozytywnie wpływa również na jej elastyczność.
-
Glinka zielona
naturalny minerał, posiadający właściwości kosmetyczne. Zawiera makro- i mikroelementy: krzem, wapń, magnez, potas, żelazo, fosfor, cynk, miedź, selen i inne. Swój kolor zawdzięcza, obecności jonów żelaza dwuwartościowego (Fe2+). Posiada silne właściwości oczyszczające, odtłuszczające, dezynfekujące i regenerujące. Dodatkowo ściąga i uelastycznia skórę. Polecana jest zwłaszcza osobom o cerze tłustej i trądzikowej.
-
Glinki
- naturalne minerały o licznych właściwościach kosmetycznych. Zawierają krzem, wapń, magnez, potas, żelazo, fosfor, cynk, miedź, selen i inne. Oczyszczają, reperują, koją, dezynfekują, uelastyczniają skórę. Rozróżniamy kilka rodzajów glinek, które różnią się od siebie kolorem oraz właściwościami. Najpopularniejsze glinki to: glinka zielona, biała, czerwona, żółta, różowa oraz błękitna. Z glinek najczęściej wykonuje się maseczki.
-
Gliss Kur
- marka kosmetyków do pielęgnacji włosów, stworzonych głownie z myślą o włosach zniszczonych. W 1952 marka wprowadziła pierwszy produktu GLISS. GLISS Spray Tonic. Od tego czasu marka cały czas rozwija się i wprowadza nowe produkt do swojej oferty. Znajdziemy u nich szampony, odżywki, maski i olejki dostosowane do różnych potrzeb włosów zniszczonych i suchych.
-
Glukoza
- związek chemiczny, stosowany między innymi w kosmetyce. Ze względu na swoje właściwości ścierne, obecny jest w wielu peelingach. Cukier świetnie oczyszcza skórę, pobudza jej krążenie, dotlenia. Glukoza używana jest także do depilacji, w przeciwieństwie do wosku, nie podrażnia i nie wywołuje dotkliwego bólu podczas zabiegu. Cukry nierzadko pełnią w kosmetykach także funkcję zagęszczającą.
-
Glukozyd decylowy
- grupa organicznych związków chemicznych, występująca często w kosmetykach jako łagodny środek myjący. Niekostyczny, delikatny dla skóry. Stosowany w szamponach i żelach myjących, płynach do kąpieli, mleczkach do demakijażu, odżywkach do włosów i środkach myjących dla dziec.i
-
Glukozyd kokosowy
- związek chemiczny stosowany w środkach do pielęgnacji skóry i kosmetykach do makijażu. Glukozyd kokosowy pochodzi z oleju kokosowego oraz cukrów. Doskonale chroni powierzchnię skóry i włosów, utrzymuje odpowiednią wilgotność. Wykazuje silne działanie zmiękczające.
-
Glukozyd laurylowy
- organiczny związek chemiczny, zawierający cukry. Stosowany w kosmetyce. Częsty składnik szamponów do włosów, żeli do kąpieli, mydeł w płynie. Bardzo delikatny, nie uczulający środek, dlatego z powodzeniem można go stosować do pielęgnacji skóry dzieci. Posiada właściwości zagęszczające oraz stabilizacji piany.
-
Glutamina
- organiczny związek chemiczny, należący do grupy aminokwasów. Stosowany jak suplement diety. Posiada szereg dobroczynnych właściwości. Sprzyja budowie masy mięśniowej, zwiększa wytrzymałość podczas treningu, przyspiesza regenerację mięśni, może pozytywnie wpływać na nastrój. Dodatkowo wzmacnia układ odpornościowy, zapobiega efektowi przetrenowania.
-
Glutation
- związek chemiczny o właściwościach przeciwulteniających. Stosowany jako suplement. Zwarty w niektórych warzywach np. czosnku, szparagach, kapuście czy cebuli oraz w izomerach. Niszczy wolne rodniki oraz usuwa z organizmu metale ciężkie., wspomaga układ immunologiczny i opóźnia procesy starzenia. Pomaga utrzymać siłę mięśniową i sprzyja regeneracji mięśni. Stosowany jest także w leczeniu nowotworów.
-
Głowice zapasowe
- część wymienna narzędzia. Np. szczoteczki do zębów, szczotki do sprzątania czy pilnika elektrycznego. Głowice w zależności od produktu należy systematycznie wymieniać i czyścić.
-
Gojenie się skóry
- etap powrotu i regeneracji naruszonej, uszkodzonej skóry do normalnego stanu. Proces ten można przyspieszyć stosując odpowiednie środki lecznicze i pielęgnacyjne. Maści, kremy, maseczki o właściwościach regenerujących, odbudowujących, kojących i łagodzących. W szczególnych przypadkach konieczne jest wprowadzenie terapii farmakologicznej. Wszystko zależy od stopnia i rodzaju uszkodzenia skóry.
-
Golarki
- przyrządy, maszynki do usuwania owłosienia z ciała i twarzy. Na kosmetycznym rynku mamy szeroki wybór golarek. Dostępne są golarki zwykłe, mechaniczne a także elektryczne, napędzane silniczkiem elektrycznym lub elektromagnesem, jednorazowe jak i wielokrotnego użytki, dla kobiet i mężczyzn, z jednym ostrzem, dwoma lub więcej.
-
Golenie i depilacja
- proces oczyszczania twarzy i ciała ze zbędnego owłosienia. W zależności od kultury, płci i upodobań golimy różne fragmenty ciała. U mężczyzn jest to zazwyczaj twarz, u kobiet nogi, ręce, okolice bikini, pachy. Zabieg depilacji można przeprowadzić na różny sposób. Z użyciem wosku, kremu do depilacji czy maszynki do golenia. Możemy także udać się do gabinetu kosmetycznego na profesjonalny zabieg usuwania owłosienia za pomocą laseru.