Mogą Cię również zainteresować:
-
Ekstrakt z podbiału pospolitego
Bogaty w olejki eteryczne, karotenoidy, kwasy organiczne, śluzy, sole mineranle i garbniki skutecznie chroni skórę przed zapaleniami, oparzeniami i podrażnieniom. Ma właściwości ochronne, ściągające i przeciwskurczowe. W kosmetyce wykorzystywany do preparatów ochronnych i przeciwzapalnych.
-
Ekstrakt z pokrzywy
Jest bogatym źródłem substancji aktywnych, w tym kwasu pantotenowego, soli mineralnych, flawonoidów oraz witamin C, K, B. Stosowany w kosmetyce działa odżywczo, wzmacniająco i regenerująco na skórę oraz włosy. Nadaje połysk włosom oraz reguluje wydzielanie łoju na głowie, skutecznie zapobiegając łupieżowi.
-
Ekstrakt z rozmarynu lekarskiego
Wykorzystywany w wielu dziedzinach, swoje właściwości wykazuje również w kosmetyce. Aktywnie działa na komórki skóry, w tym białka, chroniąc ją przed uszkodzeniami i starzeniem się. Posiada wiele cennych substancji, które pobudzają przepływ krwi i zapobiegają wiotczeniu się skóry, obrzękom m.in. garbniki, flawonoidy, polifenole.
-
Ekstrakt z rumianku
Wykorzystywany jest chętnie w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym oraz weterynaryjnym. Posiada spore ilości aktywnych związków, jak olejki eteryczne, kwasy organiczne, sole mineralne, polisacharydy, flawonoidy, śluzy czy kumaryny. Bogaty jest również w substancje wybitnie łagodzące, kojące i przeciwzapalne. Chroni skórę oraz błony śluzowe i łagodzi podrażnienia. Zmniejsza zaczerwienienia, uczucie swędzenia i pieczenia.
-
Ekstrakt z ruty
Wykazuje działania rozkurczowe, uspokajające i wzmacniające. Stosowany w kosmetyce głównie w preparatach przeznaczonych dla skóry skłonnej do zaczerwienień. Jest źródłem alkaloidów, kumaryny, flawonoidów i olejków eterycznych. Substancje zawarte w roślinie uszczelniają ściany naczyń włosowatych, dzięki czemu są mniej podatne na pękanie.
-
Ekstrakt z szałwii lekarskiej
Najważniejszym jego składnikiem jest olejek eteryczny, bogaty w terpeny i seskwiterpeny. Chętnie stosowany w kosmetyce, głównie w produktach takich jak pasty do zębów, płynów do higieny jamy ustnej, dezodorantów, mydeł, toników, szamponów, balsamów, olejków do masażu oraz kremów do pielęgnacji skóry przetłuszczającej się skłonnej do występowania trądziku. Przywraca skórze prawidłowy proces wytwarzania sebum i zmniejsza widoczność porów. Działa antyseptycznie, ściągająco, odkażająco i przeciwbakteryjnie.
-
Ekstrakt z szyszek chmielu
Skutecznie zapobiega powstawaniu podrażnień na skórze. Działa odświeżająco, kojąco i łagodząco. Jest składnikiem wielu kosmetyków przeciwgrzybicznych, regenerujących skórę głowy oraz włosów i przeciwzapalnych skóry (trądzik, wypryski, zaczerwienienia). Przyspiesza również gojenie się ran i przeciwdziała powstawaniu blizn.
-
Ekstrakt z tymianku pospolitego
Posiada silne właściwości antybakteryjne i oczyszczające - usuwa bakterie i stany zapalne skóry, głównie dzięki występującym w nim olejkom eterycznym, garbnikom i kwasom organicznym. Wykorzystywany w kosmetykach dla cery problematycznej, przetłuszczającej się i trądzikowej.
-
Ekstrakt z ziela owsa zwyczajnego
Posiada wysokie ilości żelaza, cynku, magnezu, błonnika, krzemionki i witaminy z grupy B. Ma silne działanie pobudzające. Wykorzystywany w pielęgnacji skóry, zapobiega, oczyszcza i regeneruje wszelkie zmiany skórne, trądzik, alergie i zaczerwienia.
-
Ekstrakt z ziela pięciornika gęsiego
Stosowany w pielęgnacji włosów, działa wzmacniająco i odżywczo. Wykorzystywany jest również przy wszelkich zapaleniach jamy ustnej i dziąseł. Chroni błony śluzowe przed infekcjami i bakteriami. Przyspiesza gojenie się ran i jest skuteczny w walce z trądzikiem oraz problematyczną skórą. Ma mnóstwo witaminy C, soli mineralnych oraz flawonoidów, saponinów, kwasów organicznych, steroli i garbników, które pozytywnie wpływają na stan skóry.
-
Ekstrakt ze skalnicy rozłogowej
Wykorzystywany w przemyśle kosmetycznym znajduje zastosowanie w preparatach przeznaczonych do pielęgnacji skóry. Posiada właściwości ściągające, zmiękczające, antyseptyczne i wzmacniające.
-
Ekstrakt ze skrzypu polnego
Posiada cenne składniki wykorzystywanie w przemyśle fitoterapeutycznym i kosmetycznym. Zawiera flawonoidy, saponinę, witaminę C oraz krzemionkę, która pozytywnie wpływa na na skórę - utrzymuje wilgotność tkanki łącznej, zapewnia elastyczność, sprężystość, przeciwdziała procesom starzenia, łagodzi stany zapalne i przyspiesza regenerację naskórka. Wzmacnia paznokcie, włosy i powstrzymuje siwienie.
-
Ekstrakt ze świetlika łąkowego
Stanowi składnik wielu preparatów farmaceutycznych i kosmetycznych. Znajdują się w nim kwasy fenolowe, olejek eteryczny, żywice, sole mineralne, garbniki. Posiada działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne i ściągające. Wpływa korzystnie na stany zapalne oczu, m.in. przy zespole suchego oka oraz stosowany w kremach do skóry okolic oczu.
-
Ekstrakty roślinne
Są źródłem wielu aktywnych substancji biologicznych oraz mieszanin związków czynnych, które chętnie wykorzystywane są w kosmetyce. Stosuje się je głównie w kremach, olejkach, balsamach. Ekstrakty roślinne wpływają pozytywnie na skórę, opóźniają procesy starzenia, nawilżają, działają również antybakteryjnie. Są składnikiem preparatów chroniących przed promieniowaniem UV, działają wybielająco, likwidują przebarwienia i podrażnienia. Wykorzystywane także w kosmetykach do pielęgnacji włosów.
-
Elastyna
Występuje w tkankach łącznych wspólnie z kolagenem. Zapewnia skórze elastyczność. Produkowana jest przez organizm do 25 roku życia, zanika całkowicie w wielu 40-50 lat. Jako substancja biologicznie czynna stosowana jest w wielu kosmetykach przeznaczonych dla skóry i włosów. Łatwo przenika, odbudowuje, uelastycznia, poprawia witalność skóry oraz wygładza zmarszczki. Włosom nadaje miękkości, sprężystości i pobudza do wzrostu. Elastyna jest składnikiem toników, emulsji, preparatów do skóry.
-
Elektrokoagulacja
Zabieg polegający na ścinaniu białka w skórze za pomocą działania prądem wysokiej częstotliwości. Jest to metoda elektrochirurgii, stosowana w medycynie i kosmetologii. Pomaga w leczenie zmian skórnych - usuwa brodawki, włókniaki, przerosty, rozszerzenia a także zbędne owłosienie.
-
Elektrolipoliza
Zabieg polegający na usuwaniu cellulitu za pomocą odpowiednich sekwencji prądów, które osłabiają błonę komórki tłuszczowej. Daje efekt porównywalny z liposukcją. Likwiduje nagromadzenie tkanki tłuszczowej. Poza zmniejszeniem objętości tkanki tłuszczowej poprawia elastyczność i jędrność skóry.
-
Elektroliza
Jedna z metod trwałego usuwania zbędnego owłosienia. Do zabiegów wykorzystuje się prąd stały, który niszczy mieszki włosowe. Umieszcza się niewielką sondę w mieszku włosowym, przez którą przepływa impuls elektryczny. W ten sposób uszkadza się macierz włosa i hamuje jego wzrost. Zabieg jest mimo wszystko bardzo czasochłonny, zajmuje około 30 sekund na jednego włoska.
-
Elektroporacja
Technika wykorzystująca pole elektromagnetyczne, które przyspiesza przenikanie mikrocząsteczek z przestrzeni międzykomórkowej skóry do ich wnętrza. Zabieg stosowany dla poprawy kondycji skóry. Spłyca zmarszczki, nawilża i przywraca jej równowagę. Do elektroporacji wykorzystuje się specjalne serum z płynnymi kryształkami.
-
Elektroporacja dynamiczna
Zabieg polegający na wnikaniu kosmetyków w głębokie warstwy skóry poprzez otwarcie kanałów. Wykorzystuje się do tego celu pole elektromagnetyczne. Technika jest bardzo efektywna i widoczna już od pierwszego zastosowania.