Mogą Cię również zainteresować:
-
Paloma
- marka kosmetyków, należąca do producenta Miraculum. Paloma to produkty do pielęgnacji dłoni, stóp oraz ciała, powstałe na bazie kwiatów, olejków awokado, kokosowego i morgina, zawierające szereg witamin i minerałów. Kosmetyki tej marki oprócz dobroczynnych właściwości pielęgnacyjnych, charakteryzują się intensywnym, przyjemnym zapachem.
-
Pani Walewska
-
-
Pantenol
-
-
Pantotenian wapnia
- sól wapniowa kwasu pantotenowego, posiadająca silne właściwości nawilżające i łagodzące podrażnienia. Swoje zastosowanie odnalazł w kosmetyce. Używany jest do pielęgnacji skóry suchej, wrażliwej, podrażnionej. Jest także składnikiem szamponów i odżywek do włosów zniszczonych i słabych. Ponadto wzmacnia paznokcie, regeneruje wysuszone włosy, dodaje się go do kosmetyków po goleniu i depilacji.
-
Papaina
- enzym z podklasy proteaz otrzymywany z mleczka zielonych owoców i liści melonowca właściwego. Papain swoje zastosowanie odnalazła w medycynie, kosmetyce oraz jako suplement diety dla sportowców. Pomaga w w leczeniu trudno gojących się ran, oparzeń, owrzodzenie skóry czy odleżyn. Wzmacnia układ immunologiczny, łagodzi zakwasy, spowodowane intensywnym wysiłkiem fizycznym, ponad to poprawia procesy trawienia.
-
Papaja
- melonowiec właściwy, gatunek rośliny z rodziny melonowcowatych, pochodzący z Ameryki Południowej, Środkowej i południowych rejonów Ameryki Północnej. Swoje zastosowanie odnalazł w medycynie, kosmetyce i kulinariach. Owoc jest bogaty w witaminy i ubogi w kwasy. Pozytywnie wpływa na układ trawienny. Papaja zawiera naturalne antyoksydanty, witaminy i cenne biopierwiastki, opóźniające procesy starzenia. Owoc stosuje się także w kosmetykach antycellulitowych, peelingach, kremach i peelingach odżywczych.
-
Parabeny
- związki chemiczne, pochodzenia organicznego, stosowane jako środki konserwujące w kosmetykach, lekach i żywności. Chronią produkty przed bakteriami, drożdżami i pleśnią. Substancje te mają postać bezbarwnego lub białego proszku, prawie bez zapachu i smaku. Parabeny są związkami wykazującymi minimalną toksyczność, nie są rakotwórcze, genotoksyczne. Do możliwych działań niepożądanych zalicza się nadwrażliwość kontaktową, stwierdzoną stosunkowo rzadko.
-
Parafina
- olej mineralny, bezbarwna i oleista mieszanina ciekłych alkanów. Stosowana w kosmetyce, przemyśle farmaceutycznym i spożywczym. Wykazuje działanie zmiękczające i wygładzające skórę, dodatkowo tworzy na niej warstwę ochronną, uniemożliwiającą utratę wody. Łagodzi i koi podrażnienia. Używana jest do produkcji kremów do twarzy i rąk, mleczek, balsamów do skóry suchej, wrażliwej i atopowej, a także kosmetyków do pielęgnacji dzieci i niemowląt.
-
Parafina ciekła
- pochodna ropy naftowej, bezbarwna i bezwonna. Parafinę ciekłą stosowana jest doustnie jako środek łagodzący dolegliwości układu pokarmowego. Wykazuje działanie przeczyszczające, zmiękcza masy kałowe.parafina jest także używana jako pomocnik przy różnych zabiegach kosmetycznych oraz przy masażach. Substancja ta pomaga w walce z nadwagą i cellulitem.
-
Parasoftin
- skarpetki złuszczające do stóp. Zabieg ma za zadanie usunąć zrogowaciały naskórek. Specjalnie dobrana mieszanka kwasów AHA/BHA zapewnia intensywną regenerację i odnowę naskórka. Skarpetki zawierają kompleks ekstraktów: miód, opuncja, gruszka, marakuja, cytryna, winogrona i ananas wzbogacony mocznikiem oraz allantoiną działa silnie nawilżająco, wspomaga procesy regeneracji i odbudowy naskórka. Zabieg trwa półtorej godziny.
-
Parodontax
- pasta do zębów, pomagająca zatrzymać krwawienie dziąseł. Usuwa bakterie płytki nazębnej z linii dziąseł oraz tworzy powłokę ochronną między dziąsłami a zębami. Pasta do zębów zawiera 1400 ppm fluorku, wzmacniającego zęby, wodorowęglan sodu, który pomaga usuwać bakterie płytki nazębnej, oraz mieszankę wyciągów z ziół, które dbają o czystość jamy ustnej i nadają paście unikalny smak. Produkt dostępny jest w czterech różnych wariantach, w tym Fluoride, Whitening oraz Extra Fresh.
-
Paski wybielające
- produktu, służące do wybielania zębów. Mają postać cienkich, często przezroczystych i elastycznych pasków. Ich zadaniem jest usunięcie przebarwień oraz osadu z płytki nazębnej i rozjaśnienie jej. Dodatkowo odświeżają oddech, niektóre z nich posiadają także właściwości przeciwpróchnicze. Paski wybielające dają pierwsze efekty zwykle już po kilku dniach od rozpoczęcia stosowania. Polecane są szczególnie palaczom oraz osobom spożywającym duże ilości kawy oraz herbaty.
-
Pasożyty, grzyby
- organizmy cudzożywne, żywiące się substancjami odżywczymi z roślin zielonych, zwierząt lub innych grzybów. Zwierzęta domowe i hodowlane są najbardziej znanym źródłem pasożytów. Oprócz tego występują one w zakażonych rzekach, jeziorach, studniach, basenach oraz wodzie z kranu. W leczeniu pasożytów bardzo ważną rolę stanowi dieta, która musi być pozbawiona m.in. pszenicy, cukru i słodyczy, bardzo słodkich owoców, często też powinna być bez mleczna.
-
Pasta
- substancja o konsystencji kremowo, żelowej bądź kremowo-żelowej. Pasty są stosowane najczęściej do mycia zębów, jako kremy do pielęgnacji twarzy, albo produkty do czyszczenia i pastowania butów. Terminem pasta określa się także makaron albo produkty spożywcze do smarowania kanapek.
-
Pasta i płyny do płukania
- substancje służące do utrzymania higieny jamy ustnej. Pasty mają kremowe, żelowe bądź kremowo-żelowe konsystencję, ich zadaniem jest odświeżyć jamę ustną, oczyścić płytkę zębową i przestrzeń między dziąsłami. Dodatkowo produkty te utrzymują odpowiednie PH skóry, zabiją próchnicę, łagodzą podrażnienia.
-
Pasta modelująca
- kosmetyk do stylizacji włosów, głównie krótkich, zwykle o konsystencji wosku. Jego podstawowym zadaniem jest modelowanie fryzury lub poszczególnych pasm włosów. Dodatkowo nadaje kosmykom połysku i miękkości oraz utrwala fryzurę. Styliści fryzur polecają pastę szczególnie włosom kręconym i falowanym.
-
Pasty do zębów
- substancja o konsystencji kremowej, żelowej lub kremowo-żelowej. Stosowane do utrzymania higieny jamy ustnej. Ich głównym zadaniem jest oczyszczenie płytki nazębnej, przestrzeni między dziąsłowych oraz działanie przeciwpróchnicze. Dodatkowo odświeża oddech, neutralizuje szkodliwe kwasy i zapobiega chorobom przyzębia. Niektóre pasty do zębów wykazują także właściwości wybielające i lecznicze.
-
Pasty wybielające
- kosmetyk o kremowej, żelowej lub żelowo-kremowej konsystencji, służący do utrzymania higieny jamy ustnej. Jego głównym zadaniem jest oczyszczenie płytki nazębnej i przestrzeni między dziąsłowych. Ponadto pasy wybielające mają na celu zniwelowanie przebarwień, pojawiających się na zębach w skutek picia kawy bądź herbaty lub też palenia papierosów i nadanie im śnieżnobiałej barwy. Pasty tego typu w swoim składzie zawierają zazwyczaj nadtlenek karbamidu, czyli substancję, która wybiela zęby.
-
Pasty, przeciery, dżemy
- przetwory domowe, produkty spożywcze, nadające się do samodzielnego spożycia lub też używane jako dodatek do innych dań. Pasty, kremowe mieszaniny składników, stosowane są zwykle jako produkt do smarowania kanapek, mogą być jajeczne, rybne, z dodatkiem warzyw bądź mięs. Przeciery stanowią skumulowaną wartość odżywczą owoców lub warzyw. Z kolei dżemy to słodkie przetwory, które otrzymuje się poprzez gotowanie owoców z dużą ilością cukru.
-
Pastylki i gumy do żucia
- substancje służące do odświeżenie jamy ustnej. Współcześnie do produkcji pastylek oraz gum do żucia używa się poliizobutylenu, będącego niezwulkanizowaną formą syntetycznej gumy, czasem z dodatkiem polioctanu winylu. Na rynku mamy wiele rodzajów gum do żucia, gumy smakowe, wybielające czy pomagające w walce z nałogiem nikotynowym.