Mogą Cię również zainteresować:
-
Przeciw wypadaniu włosów
- produkty służące do pielęgnacji włosów, których głównym cele jest przeciwdziałanie procesowi wypadania włosów. Szampony, odżywki, maseczki i różnego rodzaju preparaty wzmacniające osłabione, skłonne do wypadania włosy. Niekiedy w leczeniu wypadania włosów oraz łysienie stosuje się także specjalną terapię farmakologiczną.
-
Przeciw zmarszczkom
- kosmetyki do pielęgnacji twarzy o działaniu przeciwzmarszczkowym. Kremy, maseczki, sera, odżywki mające na celu wygładzenie drobnych zmarszczek i zapobieganiu powstawaniu nowych. Produkty tego typu zwykle posiadają w swoim składzie kolagen, który dodaje jędrności i elastyczności skórze.
-
Przeciwko cellulitowi
- kosmetyki do pielęgnacji ciała, mające za zadnie likwidację i przeciwdziałanie powstawaniu cellulitu. Balsamy, kremy, olejki, żele i musy antycellulitowe pobudzają krążenie krwi, wnikają w głąb skóry i pomagają uelastycznić i wygładzić skórę. Tego typu produkty zawierają często olej z pestek moreli czy ekstrakt z soku z brzozy o działaniu złuszczającym. Dodatkowo świetnie nawilżają i odżywiają skórę.
-
Przeciwko puszeniu się włosów
- kosmetyki do pielęgnacji włosów, mające na celu zapobieganiu efektu puszenia się włosów. Szampony, odżywki, spraye, maseczki itp. produkty do włosów nieestetycznie puszących się. Struktury włosów ulegają szybkiej deformacji pod wpływem wilgotnego powietrza, aby temu przeciwdziałać potrzebna jest odpowiednia ochrona oraz wzmocnienie, które oferują rozmaite kosmetyki.
-
Przeciwko rozstępom
- produkty do pielęgnacji ciała, mające przeciwdziałać powstawaniu rozstępom oraz likwidować zmiany, które już nastąpiły. Kremy, balsamy, żele, mleczka itp. kosmetyki zwalczające rozstępy, polecane są szczególnie kobietom w ciąży, oraz osobom, które w stosunkowo krótkim czasie znacznie przytyły bądź też schudły. Produkty przeciw rozstępom zawierają zwykle kolagen, który dodaje skórze elastyczności i jędrności.
-
Przeciwłupieżowe
- kosmetyki do pielęgnacji włosów i skóry głowy, których głównym zadaniem jest usunięcie łupieżu. Głównie szampony, ale także odżywki i maseczki niszczące przyczynę oraz objawy łupieżu suchego bądź tłustego. Tego typu produkty zawierają zwykle pirition cynku, pirokton olaminy, kwas fumar i kwas salicylowy, składniki, likwidujące łupież i przykre swędzenie.
-
Przeciwtrądzikowe
- produkty i substancje, które pomagają w walce z trądzikiem, łagodzą jego objawy i hamują powstawanie nowych wyprysków. Są to różnego rodzaju żele, pianki, kremy, maseczki, odżywki, peelingi, mleczka a także suplementy diety o działaniu przeciwtrądzikowym. Preparaty te wykazują właściwości przeciwzapalne, antybakteryjne, łagodzące i oczyszczające. Kosmetyki tego typu zwierają zwykle hamamelis, pokrzywę, tymianek, drożdże, kaolin, skrobię, rumianek i cynk.
-
Przeciwutleniacze
- inaczej antyoksydanty, antyutleniacze, związki chemiczne, które wspierają naturalne mechanizmy obronne komórek człowiek. Wstrzymują lub opóźniają proces utleniania. Przeciwutleniacze dostępne są jako suplementy diety oraz jako składnik wielu produktów spożywczych np. pomidorów, jarmużu, szpinaku, papryki, czerwonej kapusty, jagód, wiśni, śliwek i moreli. Obecna są także w zielonej herbacie i czerwonym winie.
-
Przeciwzmarszczkowe
- produkty kosmetyczne do pielęgnacji twarzy o działaniu przeciwzmarszczkowym. Kremy, maseczki, sera, odżywki mające na celu wygładzenie drobnych zmarszczek i zapobieganiu powstawaniu nowych. Kosmetyki tego typu zwykle posiadają w swoim składzie kolagen, który dodaje jędrności i elastyczności skórze oraz wiele składników odżywczych i nawilżających.
-
Przedtreningówki
- preparaty stosowane przez sportowców przed wzmożonym wysiłkiem fizycznym. Odżywki przedtreningowe za zadanie mają polepszać ogólną wydajność organizmu, zwiększać wytrzymałość, koncentrację, dodać energii. W ich składzie można znaleźć m.in. kreatynę, beta-alaninę oraz kofeinę. Zbyt częste stosowanie tych preparatów może doprowadzić do uzależnienia.
-
Przestrzenie międzyzębowe
- fragmenty między zębami, szczególnie narażone na powstawanie próchnicy, dzieje się tak, gdyż miejsce te są trudno dostępne i często zaniedbywana. Należy pamiętać o dokładnym oczyszczaniu także tych obszarów, posłużyć do tego może nić dentystyczna lub szczoteczki międzyzębowe tak zwane interdentalnymi. Istotne jest również częste płukanie jamy ustnej specjalnymi płynami antybakteryjnymi.
-
Przyprawy
- substancje, w większości pochodzenia roślinnego, dodawane do potraw ze względu na walory smakowe i/lub zapachowe. Niektóre z nich posiadają dodatkowe właściwości, np. wzmacniają apetyt, konserwują potrawy, działają jak eliksir miłości. Do przypraw należą między innymi: ziele angielskie, sól, pieprz, lubczyk, koperek, majeranek, papryka ostra i słodka, tymianek, a także musztarda, miód, cukier czy ketchup.
-
Przywrotnik
- roślina z rodziny różowatych, wyróżniamy ponad 300 gatunków przywrotnika szeroko rozpowszechnionych na świecie. Roślina ta jest bogata w garbniki, gorycze, żywice, olejki eteryczne oraz sole mineralne, a swojej zastosowanie odnalazła w medycynie oraz kosmetyce. Pomaga miedzy innymi w zmniejszeniu efektów biegunki, reguluje wypróżnienia, powstrzymuje drobne krwawienia z naczyń włosowatych, niweluje plamy i znamiona na skórze, uelastycznia skórę, łagodzi bóle miesiączkowe.
-
Puder
- kosmetyk do makijażu i pielęgnacji twarzy, mający za zadanie ukryć niedoskonałości cery i wyrównać jej koloryt. Pudry maskują zaczerwienienia, trądzik, wypryski, drobne zmarszczki, przebarwienia, matują skórę i zapobiegają świeceniu się. Pozostawiają skórę idealnie gładką i delikatną. W pudrach możemy znaleźć zwykle takie substancje jak: skrobię ryżowa, kaolin, tlenek cynku, talk oraz barwniki. Pudry różnią się miedzy sobą konsystencją, kolorem i właściwościami.
-
Puder sypki
- kosmetyki do makijażu twarzy, mające za zadanie ukryć niedoskonałości cery takie jak zaczerwienianie, trądzik, wypryski, zmarszczki, nadmierne błyszczenie się czy przebarwienia. Puder sypki ma lekką, sypką konsystencję, doskonale matuje i zarazem rozświetla twarz. Kosmetyki tego typu charakteryzują się także dużą wydajnością, nie potrzeba wiele produktu, aby uzyskać pożądany efekt.
-
Puder transparentny
- kosmetyki do makijażu twarzy, mające za zadanie ukryć niedoskonałości cery takie jak zaczerwienianie, trądzik, wypryski, zmarszczki czy przebarwienia. Puder transparentny charakteryzuje się zawartością matujących, bezbarwnych drobinek, które doskonale wtapiają się w strukturę skóry. Wyróżnić możemy kilka jego rodzajów np. sypki, w kamieniu, ryżowy, bananowy czy bambusowy.
-
Puder w kamieniu
- kosmetyki do makijażu i pielęgnacji twarzy, mające na celu ukrycie wszelkich niedoskonałości cery: zaczerwienienia, wypryski, trądzik, przebarwienia czy drobne zmarszczki. Dobry puder w kamieniu doskonale maskuje błyszczenie się, wyrównuje koloryt skóry i matuje ją na wiele godzin. Pozostawia cerę gładką, delikatną i promienną.
-
Pudry brązujące
- kosmetyki do pielęgnacji i makijażu twarzy, nazywane także bronzerami. Pudry brązujące nadają cerze delikatny, naturalny efekt słonecznej opalenizny. Stosowane są również w procesie konturowania twarzy, podkreślają kości policzkowe, służą do modelowania owalu twarzy. Za ich pomocą można także wyszczuplić odpowiednie fragmenty twarz. Zwykle bronzerów używa się razem z rozświatlaczem i różem.
-
Pudry do ciała
- kosmetyki, służące do pielęgnacji i makijażu ciała. Wykazują właściwości absorpcyjne, dzięki czemu zapobiegają poceniu się ciała. Sprawiają, że skóra staje się miękka, wyjątkowa delikatna i aksamitnie gładka. Pudry do ciała mogą stanowić także bazę pod podkład. Kosmetyki te polecane są podczas uprawiania sportu, latem, gdy duża część ciała jest odkryta oraz na wielkie wyjścia.
-
Pudry mineralne
- kosmetyki, służące do pielęgnacji i makijażu twarzy. Ukrywają wszelkie niedoskonałości cery takie jak np. nadmierne błyszczenie się, trądzik, wypryski, przebarwienia, drobne zmarszczki czy zaczerwienienia. Pudry mineralne powstały ze sproszkowanych minerałów, nie zawierają konserwantów, substancji barwiących czy zapachowych, które mogłyby podrażnić skórę. Tego typu pudry są lekkie, nie zapychają porów, są naturalnym filtrem UV.