Mogą Cię również zainteresować:
-
TENS
- nieinwazyjne metoda przezskórnej elektrostymulacji prądem. Metoda leczenia niefarmakologicznego. Stosuje się ją w stanach pourazowych czy dysfunkcjach, którym towarzyszą dolegliwości bólowe. Dzięki możliwości zastosowania leczenia w domu, TENS jest stosunkowo tanim i łatwym sposobem na pozbycie się bólu. Pozwala skrócić okres rehabilitacji, ograniczyć ilość przyjmowanych leków i wspomóc proces powrotu do zdrowia.
-
Terapia kwiatowa Bacha
- metoda leczenia alternatywnego, odkryta i opisana w latach 1928 – 1935 przez Edwarda Bacha. Kwiatowe esencje, przechowywane w butelkach z brązowego szkła, przyjmuje się bezpośrednio z buteleczki lub po rozcieńczeniu ich z wodą. Preparat stosuje się na śluzówkę jamy ustnej. Dostępne są także środki z kremach i aerozolach do stosowania zewnętrznego. Terapia kwiatowa Bacha nie znalazła swojego potwierdzenia w badaniach naukowych.
-
Termiczne paznokcie
- kosmetyki do stosowania na paznokcie, które zmieniają swój kolor pod wpływem temperatury. Można je zaaplikować w trakcie wizyty w salonie kosmetycznym lub w domu (jeżeli posiada się specjalną lampę, która utwardza emalię). Koszt zmieniających kolor lakierów zaczyna się już od kilkunastu złotych. Lakiery termiczne są mocno kryjące i zwykle się błyszczą.
-
Termogeniki
- środki wspomagające proces chudnięcia. Przyspieszają przemianę materii, przyczyniają się do zmniejszenia ilości tłuszczu w organizmie oraz do zwiększenia masy mięśniowej. Termogeniki powodują uwalnianie ciepła, co skutkuje zwiększeniem wydatków energetycznych. W formie naturalnej występują w poszczególnych środkach spożywczych, ale najczęściej spożywa się je w formie suplementów.
-
Termoliza
- jedna z metod niwelowania rozszerzonych naczynek krwionośnych przy pomocy prądu. Cała procedura jest stosunkowo prosta i wymaga bardzo niewielkiej ingerencji w ciało. Procedurę poprzedza test wrażliwości, który umożliwia dopasowanie parametrów do sposobu odczuwania bólu przez pacjenta. Termoliza polega na wbiciu w każde kolejne rozszerzone naczynko igły, przez którą przepływa prąd. Dzięki temu, naczynko ulega zamknięciu.
-
test
-
-
TEWL
- (ang. transepidermal water loss) wskaźnik utraty wody przez naskórek. Informuje on o ilości wody, która została utracona w wyniku parowania. Kremy nawilżające mają za zadanie zmniejszyć poziom tego wskaźnika, poprzez pozytywne wpływanie na procesy regulujące stopień nawilżenia skóry.
-
Teza
- marka należaca do Sarantis. Teza ma swoim asortymencie produkty z zakresu radzenia sobie z insektami, takie jak spray czy lep na owady. Grupa Sarantis powstała w 1930 r. i swoją główną siedzibę ma w Atenach. Firma ma w swoim asortymencie szeroki wybór produktów z zakresu kosmetyków do pielęgnacji twarzy oraz ciała, zapachów oraz produktów gospodarstwa domowego.
-
The Brush Tools
- producent akcesoriów do makijażu. W ofercie The Brush Tools znajdują się takie produkty jak aplikatory jednorazowe, idealne dla profesjonalnych wizażystów, oraz wszelkie przedmioty służące myciu pędzli, jak np. stojaki do suszenia. Akcesoria są dedykowane zarówno make-up artists, jak i dla użytku prywatnego.
-
Thierry Mugler
- urodzony w 1948 r. francuski projektant mody, a także założyciel firmy (nazwanej jego nazwiskiem) i artystyczny doradca Beyonce. W roku 1973 stworzył pierwszą kolekcję ubrań, którą nazwał „Café de Paris”. Ubrania Thierry’ego Mugler’a prezentowały na wybiegu największe modelki świata, m.in. Nadja Auermann, Irina Pantaeva czy Carmen Dell'Orefice.
-
Timotei
- marka szamponów do włosów, należąca do Unilevera. Marka powstała w Finlandii. Szampony Timotei zostały wprowadzone na rynek już na początku lat osiemdziesiątych, ale w niektórych krajach były one sprzedawane przez bardzo krótki czas. Pierwszy szampon tej marki został stworzony przy użyciu tymotki.
-
Tingle
- efekt mrowienia bądź szczypania na skutek działania określonych substancji czynnych. Powodują go niektóre kosmetyki, np. solaryjne. Takie preparaty są przeważnie przeznaczone dla osób już mocno opalonych, które chcą zmusić swoją skórę do jeszcze większego wysiłku. Skóra już opalona jest mniej wrażliwa na dodatkowe bodźce. Użycie kosmetyku z efektem tingle na wrażliwej, bladej skórze, może spowodować uczucie silnego dyskomfortu.
-
Tipsy akrylowe
- nakładki na paznokcie, które utwardzane są akrylem. Tipsy akrylowe należy regularnie uzupełniać, co mniej więcej 3-4 tygodnie. Proces ich usuwania jest stosunkowo skomplikowany i wymaga kosmetycznej interwencji.
-
Tkanka łączna
- jeden z rodzajów tkanek zwierzęcych. Jej podstawowymi zadaniami są spajanie różnych typów tkanek i ochranianie wrażliwych części ciała. Tkanka łączna właściwa dzieli się na zbitą, zarodkową, tłuszczową, galaretowatą, siateczkowatą oraz wiotką.
-
Tkanka podskórna
- jedna z warstw skóry. Jest ona zbudowana z tkanki łącznej właściwej luźnej, ale zawiera się w niej także tkanka tłuszczowa. Tłuszcz, który znajduje się pod skórą, jest nie tylko istotnym źródłem energii, ale również stanowi warstwę izolującą oraz ochronną. Dzięki niemu możliwe jest (ograniczone) przesuwanie się skóry nad warstwami kości lub mięśni.
-
Tlenek chromu
- związek chemiczny należący do grupy tlenków. Z wyglądu przypomina czarny proszek.
-
Tlenek cynku
- związek należący do tlenków, będący połączeniem tleny i cynku (2 poziom utlenienia). Obecnie stosuje się go powszechnie w kryminalistyce. Ma działanie antybakteryjne oraz przyspiesza proces gojenia się ran, w związku z czym jest często używany jako jeden ze składników maści leczących choroby skórne. Jest trudno rozpuszczalny w wodzie.
-
Tlenek Żelaza
- związek chemiczny należący do grupy tlenków. Znajduje swoje zastosowanie jako pigment w kosmetykach, oraz w procesie tworzenia tuszu do tatuażów.
-
Tlenek żelaza czarny
- pigment stosowany w kosmetykach do makijażu oraz pielęgnacji ciała. Jego siła barwienia jest bardzo duża. Stosuje się go przede wszystkim w procesie tworzenia tuszów do rzęs oraz cieni do powiek.
-
Tlenoterapia
- jeden ze sposobów leczenia osób chorych na niewydolność oddechową i przewlekłe choroby płuc. Tlenoterapia polega na dostarczeniu organizmowi dodatkowej porcji tlenu. Metodę wykorzystuje się w sytuacji niedotlenienia tkanek. W czasie zabiegów, tlen podawany jest przez maskę twarzową, cewnik tlenowy bądź wąsy tlenowe.