Mogą Cię również zainteresować:
-
Wzmocnienie paznokci jedwabiem
- utwardzenie płytki paznokcia poprzez zastosowanie na jego powierzchni jedwabiu. Często jedwab umieszcza się między dwie warstwy żelu. Tak powleczone paznokcie nie będą się łatwo kruszyć i łamać. Jest to jeden ze sposobów na wzmocnienie pękających, kruchych paznokci. Powlekanie paznokcia jedwabiem jest jednym z zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetycznych.
-
Wzrok
- jeden ze zmysłów człowieka; zdolność do odbierania bodźców, które wywołane zostały przez konkretny zakres promieniowania elektromagnetycznego. Umożliwia ocenianie odległości obiektów od oka, odróżnianie ciemności od światła, ocenienie kierunku, w jaki światło pada itd. Jedne z najczęściej występujących wad wzroku u człowieka to krótkowzroczność, dalekowzroczność, ślepota, zaćma, astygmatyzm, jaskra, zez itd.
-
Yardley
- dom perfumeryjny, którego historia sięga XVII w. Dziś, marka utożsamia wielkie doświadczenie z dużym dziedzictwem historycznym. Ich perfumy bazują na innowacyjnych, świeżych składnikach i oryginalnych recepturach. Yardley cały czas się rozwija i prosperuje, pozostając mocno liczącą się marką w branży.
-
Yoskine
- marka luksusowych kosmetyków, które powstały jako wynik współpracy z laboratoriami w Japonii, Kioto. Yoskine ma w swojej ofercie szeroki wybór kosmetyków do pielęgnacji, które cechuje wysoka jakość, innowacyjne receptury i niezwykłe wzornictwo opakowań. Ich produkty są do nabycia w wielu drogeriach oraz perfumeriach na terenie całej Polski. Naukowcy Yoskine, współpracując z naukowcami w Japonii, stworzyli IN-YO TECHNOLOGY, która działa na 2 poziomach: IN’DETOX i YO’ACTIVE.
-
Yves S. Laurent
- ur. w 1936 r. współtwórca domu mody Yves Saint Laurent SAS i znany projektant mody. Pierwszym sukcesem, który osiągnął w zakresie projektowania ubrań, był projekt na sukienkę koktajlową, którym wygrał konkurs organizowany przez Woolmark. Jego nazwisko stosunkowo szybko zaczęło należeć do najbardziej znaczących w branży. Przeszedł na emeryturę w 2002 r. a zmarł 6 lat później. Do dziś jego projekty zachwycają entuzjastów mody.
-
Z ekstraktami naturalnymi
- produkty posiadające w swoim składzie naturalne ekstrakty pochodzenia roślinnego. Preparaty te zawierają wzmacniające ich działanie substancje aktywne. Mają możliwość przedostania się do komórek skóry i odżywienie ich. Stanowią cenne źródło witamin i przy właściwym stosowaniu mają bardzo pozytywny wpływ na skórę.
-
Zalotki
- akcesorium kosmetyczne, służące do nadawania rzęsom pożądanego kształtu. Z wyglądu przypomina niewielkie nożyczki, choć nie posiada ostrzy. Wśród zalotek można wyróżnić elektryczne oraz mechaniczne. Elektryczne, dzięki działaniu na rzęsy wyższą temperaturą, dają nieco trwalszy efekt.
-
Zaskórniki
- inaczej zwane wągrami, pojawiające się na skórze defekty przypominające niewielką dziurkę bądź plamkę. Nie należy własnoręcznie ich wyciskać, ponieważ może to spowodować przeniesienie na skórę olbrzymiej ilości bakterii. Występują zazwyczaj w okolicy czoła, brody i nosa. Skórę z duża ilością zaskórników należy odpowiednio pielęgnować, zarówno w domu przy użyciu odpowiednich preparatów kosmetycznych, jak i w gabinecie kosmetycznym.
-
Zdrowa żywność
- naturalna, pozbawiona dodatku barwników oraz konserwantów żywność, która podlega dokładnej kontroli właściwych, wyznaczonych do tego instytucji. Została ona wytworzona bez nawozów mineralnych, środków ochrony roślin oraz regulatorów wzrostu. Określenie zdrowa żywność nie jest synonimem żywności ekologicznej.
-
Zdrowa żywność dla mam i dzieci
- specjalna żywność do młodych mam i małych dzieci, która powinna dostarczać wszystkich potrzebnych składników odżywczych w odpowiednich proporcjach - białka, tłuszczu, wapnia, witaminy C, A, D, węglowodanów itd. Produkty takie posiadają zwykle wiele atestów, które potwierdzają, że są bezpieczne, oraz przeprowadzonych badań, dokumentujących ich wartość odżywczą.
-
Zdrowe tłuszcze
- tłuszcze, których obecność w organizmie pozwala mu prawidłowo funkcjonować. Tłuszcze pełnią wiele ważnych funkcji w ciele człowieka – usprawniają transport niektórych witamin, takich jak K, D, E czy A. Są także istotne przy produkcji wielu enzymów i hormonów. Usprawniają pracę mózgu a nawet wspierają układ odpornościowy. Ważne jest, aby wprowadzane do organizmu wraz z pożywieniem tłuszcze były zdrowe – takie jak np. te obecne w rybach morskich, olejach roślinnych, orzechach i niektórych warzywach.
-
Zęby
- twarde anatomiczne twory, które znajdują się w jamie ustnej. Są częścią układu trawienia a ich funkcją jest rozdrabnianie pożywienia. Dorosła osoba posiadająca pełne uzębienie, posiada 32 zęby, w tym 12 zębów trzonowych, 8 siekaczy, 8 zębów przedtrzonowych oraz 4 kły. Dziecko przy pełnym uzębieniu (mlecznym) posiada 20 zębów, w tym 8 trzonowców, 8 siekaczy oraz 4 kły. Zęby zbudowane są ze szkliwa, zębiny, miazgi i cementu.
-
Żel
- efekt procesu koagulacji zolu. Jego konsystencja jest zwykle galaretowata. Koniecznym warunkiem dla powstania żelu jest niemieszalność jego składników. Wiele kosmetyków o określonej konsystencji nazywa się żelami – zwykle są to produkty do kąpieli i pod prysznic, choć produkty o innym zastosowaniu także mogą być żelami.
-
Żele do ciała
- produkty służące do utrzymania higieny ciała, o konsystencji żelowej. Na rynku kosmetyków jest bardzo wiele rodzajów żeli do ciała. Dzięki ich żelowej konsystencji, ich użytkowanie jest ułatwione w wannie czy pod prysznicem. Niektóre żele do ciała służą jednocześnie do mycia włosów - receptura takich produktów jest wtedy dopasowana zarówno do pielęgnacji skóry jak i włosów.
-
Żele do kąpieli
- produkty służące do utrzymania higieny ciała, o konsystencji żelowej. Na rynku kosmetyków jest bardzo wiele rodzajów żeli do ciała. Dzięki ich żelowej konsystencji, ich użytkowanie jest ułatwione w wannie czy pod prysznicem. Receptura takich produktów sprawia, że ich gęstość podnosi komfort stosowania.
-
Żele do mycia
- jeden z rodzajów preparatów do higieny ciała. Na rynku kosmetyków jest bardzo wiele rodzajów żeli do mycia ciała i twarzy. Dzięki ich żelowej konsystencji, ich użytkowanie jest ułatwione w wannie czy pod prysznicem. Niektóre żele do ciała służą jednocześnie do mycia włosów - receptura takich produktów jest wtedy dopasowana zarówno do pielęgnacji skóry jak i włosów.
-
Żele do stóp
- preparaty dedykowane skórze stóp. Ich funkcją jest pozbycie się zrogowaciałego, twardego naskórka. Wiele z nich ma działanie nawilżające i odżywiające. Żele do stóp dają uczucie odprężenia oraz poprawiają ukrwienie skóry.
-
Żele do włosów
- produkt służący do stylizacji włosów. Żele do włosów utrwalają i usztywniają nadany włosom kształt. Preparaty dobrej jakości nie powinny dawać efekty posklejanych włosów. Żele przeznaczone są zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. W zależności od rodzaju i długości włosów, należy wybrać odpowiedni rodzaj produktu w celu stylizacji.
-
Żele i pomady do brwi
- produkty służące do stylizacji i koloryzowania brwi. Żele umożliwiają nadanie brwiom odpowiedniego kształtu, aby osiągnąć wyrazisty wygląd. Pomady dodatkowo wypełniają brwi i konturują je. Oba rodzaje kosmetyków pozwalają na osiągnięcie pożądanego kształtu brwi.
-
Żele oczyszczające
- produkty służące do utrzymania higieny ciała, o konsystencji żelowej. Na rynku kosmetyków jest bardzo wiele rodzajów żeli oczyszczających. Dzięki ich konsystencji, ich użytkowanie jest ułatwione w wannie czy pod prysznicem. Niektóre żele do ciała służą jednocześnie do mycia włosów - receptura takich produktów jest wtedy dopasowana zarówno do pielęgnacji skóry jak i włosów.