Mogą Cię również zainteresować:
-
PCA-Na
-
-
Pearl Drops
- przedsiębiorstwo zajmujące się od ponad 40 lat produkcją past do zębów. Ich produkty oparte są na wybielającym systemie 4D, zawierający unikalny proszek z pereł słodkowodnych, pomagając likwidować przebarwienia, a także tworzy barierę ochronną zapobiegającą przed powstawaniem nowych przebarwień. Zawarty w paście aktywny tlen dodatkowo wybiela zęby, a fluor wzmacnia szkliwo i chroni zęby przed próchnicą.
-
Pedicure kosmetyczny
- pielęgnacyjny zabieg skóry i paznokci stóp. Zabieg pedicure powinien być poprzedzony dokładnym wywiadem i obejrzeniu stóp. Stopy, które mogą być poddane zabiegowi kosmetycznego pedicure nie powinny mieć żadnych zmian chorobowych. Pedicure kosmetyczny rozpoczyna się delikatną kąpielą, następnie wykonuje się złuszczający peeling i masaż. Na koniec skóra stóp jest balsamowana a paznokcie malowane.
-
Pedicure leczniczy
- pedicure pedologiczny, specjalistyczny, polegający na diagnozie i wykryciu zmian chorobowych na stopach np. odcisków, modzeli, wrastających paznokci czy zrogowaciałych pięt, a następnie odpowiedniej pielęgnacji i terapii. Po zabiegu podolog dobiera odpowiednie preparaty do pielęgnacji domowej.
-
Pędzel do brązera
- akcesoria kosmetyczne, służące do aplikacji bronzera. Pędzle do bronzera mają odpowiednio ścięte włosie, dzięki czemu zapobiegają powstawaniu plam, smug i nierówności. Dzięki nim możesz idealnie podkreślić kości policzkowe i wymodelować owal twarzy. Pędzle różnią się między sobą kształtem i wielkością. Dobre pędzle charakteryzują się przede wszystkim miękkim, elastycznym włosiem.
-
Pędzel do farbowania włosów
- akcesoria kosmetyczne, służące do nakładania farby koloryzującej na włosy. Pędzle tego typu charakteryzują się wygodnym uchwytem, często spiczastym, umożliwiającym swobodne przekładanie kosmyków włosów, posiadają syntetyczne włosie, nie wchłaniające dużo kosmetyku. Tego typu pędzle można kupić osobno, niekiedy są także dodawane do zestawów do farbowania włosów.
-
Pędzel do podkładu
- akcesoria do makijażu, służące do aplikacji podkładu. Wyróżniamy trzy podstawowe typy pędzli: flat top, czyli pędzel ze ściętym szczytem, płaski, pędzel z włosiem przyciętym na okrągło oraz płaski pędzel, tzw. języczkowy. Wizażyści w zależności od upodobań polecają do nakładania podkładu różne rodzaje pędzli. Najbardziej popularny jest jednak ten przycięty na okrągło, gdyż nie pozostawia smug ani śladów. Pędzle należy oczyszczać przynajmniej raz w miesiącu.
-
Pędzel do pudru
- przyrząd zaliczany do akcesoriów kosmetycznych, używany do aplikacji pudru, niezbędny przy tworzeniu makijażu. Pędzle do pudru mają zwykle okrągłe, puchate włosie, umożliwiające łatwe i szybkie rozprowadzenie produktu na twarzy. Nie pochłaniają zbyt dużo kosmetyku, posiadają elastyczną rączkę. Pędzle różnią się miedzy sobą kształtem, wielkością oraz rodzajem włosia: może ono być syntetyczne bądź naturalne.
-
Pędzel do różu
- przyrząd, należący do kategorii akcesoriów kosmetycznych, służący do aplikacji różu na policzki. Tego typu pędzel ma zwykle ścięte, syntetyczne, miękkie włosie, które pozwala uniknąć plam i nienaturalnych wypieków. Pędzle różnią się między sobą kształtem i wielkością. Pędzle do różu, może być używany także do aplikacji rozświetalacza lub bronzera.
-
Pędzelek do ust
- przyrząd zaliczany do akcesoriów kosmetycznych, służący do aplikacji pomadki, błyszczyka bądź szminki na usta. Pędzelek ma za zadanie umożliwić perfekcyjne nałożenie kosmetyku na wargi. Jest zwykle niewielkich rozmiarów z okrągłym lub skośnym włosiem. Za jego pomocą możemy optycznie powiększyć ust i nadać im pożądany kształt.
-
Pędzelki do zdobień
- narzędzie kosmetyczne, służące do aplikacji zdobień na wybrane miejsca. Za pomocą pędzelka możliwe jest perfekcyjne umieszczenie zdobień na powiece, ustach lub paznokciach. Tego typu pędzelki są niewielkich rozmiarów, mają zwykle skośne, syntetyczne, twarde włosie i bardzo poręczną, wygodną rączkę.
-
Pędzle do makijażu
- akcesoria kosmetyczne, niezbędne do stworzenia makijażu. Wyróżniamy pędzle do podkładu, pudru, bronzera, rozświetlacza, różu, pędzle do cieni do powiek, do ust, do zdobień oraz do konturowania twarzy. Pędzle różnią się między sobą wielkością, kształtem oraz włosiem - może być syntetyczne lub naturalne, skośne bądź okrągłe. Na kosmetycznym rynku dostępne są również multifunkcyjne pędzle, przeznaczone do aplikacji więcej niż jednego produktu.
-
Peeling azjatycki
- zabieg, głęboko złuszczający skórę. Zawiera mieszaninę różnych ziół, minerałów, wodorostów, soli morskiej, olejków, fitohormonów. Polecany jest osobom z trądzikiem, rozszerzonymi porami, bliznami po trądziku, przebarwieniami skórnymi. Zabieg trwa około 60 min i pozostawia skórę gładką, oczyszczoną i elastyczną. Przez pierwszy tydzień twarz może być jednak zaczerwieniona i obolała.
-
Peeling chemiczny
- zabieg złuszczający martwy naskórek, mający na celu poprawę kondycji skóry, redukcję zmarszczek, trądziku, blizn oraz przebarwień skórnych. Peeling chemiczny polega na aplikacji na twarz bądź ciało mieszaniny czynnych związków chemicznych w określonym stężeniu. Zwykle stosuje się kwas glikolowy, który otrzymywany jest z trzciny cukrowej, a także inne kwasy owocowe. przeciwwskazania do tego zabiegu to: aktywna opryszczka, alergie skórne, ciąża i karmienie piersią, choroby autoimmunologiczne, podrażniona, uszkodzona skóra (nadżerki, otarcia).
-
Peeling dłoni
- zabieg kosmetyczny, polegający na złuszczaniu martwego naskórka dłoni. Dzięki temu skóra staje się gładka i delikatna. Peeling niweluje przebarwienia i poprawia mikrokrążenie krwi oraz powoduje skuteczniejsze wnikanie w skórę składników aktywnych obecnych w kremach. Peeling dłoni można wykonać w salonie kosmetycznym albo samodzielnie w domu.
-
Peeling enzymatyczny
- zabieg złuszczania martwego naskórka, przy użyciu enzymów roślinnych. To delikatny rodzaj peelingu polecany do skóry wrażliwej, suchej oraz naczynkowej. Działa poprzez rozpuszczenie połączeń pomiędzy komórkami warstwy rogowej występujących w naskórku. Możliwe jest to dzięki dwóm enzymom roślinnym - papainie i bromelainie. Peeling enzymatyczny można wykonać w domu.
-
Peeling mechaniczny
- inaczej abrazyjny, ziarnisty lub typu „scrub”, zabieg polegający na złuszczaniu martwego naskórka. Wyróżniamy peeling drobnoziarniste – stosowane na skórę twarzy i dekoltu oraz gruboziarniste – przeznaczone do skóry ciała i stóp. Zabieg polega na złuszczeniu naskórka za pomocą drobinek ścierających np. łupin orzechów, cukru, kawy bądź piasku morskiego. Peeling mechaniczny poleca się osobom ze skórą mieszaną, normalną lub tłustą.
-
Peeling ziołowy
- zabieg złuszczający, przeprowadzany przy użyciu rozmaitych ziół. Polega na wykonaniu przez kosmetologa masażu skóry za pomocą mieszanki ziół. Zabieg poleca się osobom z rozmaitymi defektami skóry takimi jak nieestetyczne przebarwienia, zmarszczki, rozstępy, drobne blizny czy też rozszerzone pory. Peeling ziołowy należy do jednych z najbezpieczniejszych zabiegów złuszczających.
-
Peelingi
- zabiegi, polegające na złuszczaniu warstwy martwego naskórka z twarzy, szyi oraz całego ciała. Biorąc pod uwagę metodę peeling dzieli się na mechaniczny, chemiczny lub fizyczny. Ze względu na głębokość usuwanych warstw naskórka wyróżnia się natomiast peeling bardzo powierzchowny, powierzchowny, średniogłęboki i głęboki. Peeling można wykonać samodzielnie w domu lub też w gabinecie kosmetycznym. Przeciwwskazania do peelingu to opryszczka, stany zapalne skóry, zakażenia wirusowe, grzybicze, czy bakteryjne, uszkodzona ciągłość skóry w obszarze poddanym zabiegowi, trądzik różowaty, liczne znamiona,
-
Peelingi do ciała
- zabieg polegający na złuszczaniu martwego naskórka ciała. Dzięki temu skóra staję się gładka, jędrna i elastyczna. Peeling poprawia także krążenie krwi i jest pomocny w walce z rozstępami oraz cellulitem. W zależności od metody złuszczania, peeling dzieli się na mechaniczny, chemiczny lub fizyczny. Ze względu na głębokość usuwanych warstw naskórka wyróżnia się natomiast peeling bardzo powierzchowny, powierzchowny, średniogłęboki i głęboki.