Mogą Cię również zainteresować:
-
Peelingi do twarzy
- zabieg, polegający na złuszczaniu martwego naskórka twarzy. Jego głównym zadaniem jest oczyszczenie skóry, ujędrnienie i uelastycznienie jej. Peeling poprawia także krążenie krwi, jest pomocny w walce z trądzikiem, zmarszczkami oraz przebarwieniami. Peeling twarzy można wykonać samodzielnie w domu lub też w salonie kosmetycznym. Najczęściej stosowanym peelingiem do twarzy jest peeling enzymatyczny, oparty na enzymach roślinnych.
-
Peelingi pod prysznic
- kosmetyki, służące do wykonania zabiegu peelingu ciała pod prysznicem. Ich głównym zadaniem jest złuszczenie martwego naskórka. Sprawiają, że skóra staje się gładka, jędrna i delikatna. Dodatkowo poprawiają krążenie krwi, redukują cellulit oraz rozstępy. Peelingi pod prysznic są zwykle enzymatyczne - na bazie roślin lub mechaniczne - z drobinkami złuszczającymi np. kawą, cukrem czy solą morską.
-
Peloterapia
- leczenie peloidami, czyli osadami dennymi wód. Działanie tych zabiegów polega na przegrzewaniu oraz wpływie leczniczych składników zawartych w borowinie. Zabiegi z błota leczniczego doskonale poprawiają nastrój, odprężają i relaksują, pomaga w walce z licznymi chorobami np. reumatyzmem, łuszczycą, dyskopatią czy bezpłodnością. Ponadto przywraca skórze zdrowy koloryt oraz nadaje jej aksamitny odcień.
-
Perfecta
- marka kosmetyczna dla kobiet, wprowadza na rynek w 2004 roku przez firmę DAX Cosmetics. W swojej ofercie posiada kosmetyki do makijażu, pielęgnacji twarzy i ciała, produkt dla kobiet w ciąży, pielęgnację antytrądzikową, kosmetyki do pielęgnacji ust, kremy ochronne dla dzieci oraz antyperspiranty. Marka Perfecta stawia na wysoką jakość swoich produktów i bazuje na naturalnych składnikach.
-
Perfumy
- kosmetyki, nadające przyjemny zapach ciału. Na perfumy składają się mieszaniny związków zapachowych, które są nazywane olejkami zapachowymi, środki homogenizujące i wzmacniające oraz rozpuszczalnik, którym zazwyczaj jest etanol lub mieszanina lekkich alkoholi alifatycznych. Kompozycje zapachowe są zwykle komplikacją kilkunastu, kilkudziesięciu, a nawet kilkuset składników, z których część jest pochodzenia naturalnego, a część to syntetyczne związki chemiczne (zobacz: zapach, substancja zapachowa, olejek eteryczny). Substancje te dzieli się na tzw. akordy zapachowe: akord bazowy, akord średni, akord wysoki. Poszczególne akordy złożone są z nut, którym odpowiadają używane w kompozycji substancje zapachowe.
-
Pęsety
- narzędzia, które umożliwiają precyzyjne chwycenie nawet bardzo małych przedmiotów. Posiadają sprężyste ramiona, działają na zasadzie dwóch dźwigni jednostronnych. Pęsety odnalazły swoje szerokie zastosowanie w chirurgi, stomatologi, kosmetyce, biologi, kryminalistyce czy mechanice zegarowej.
-
Piana do kąpieli
- kosmetyk używany do kąpieli, wytwarzający przy tym pianę. Jego głównym zadaniem jest oczyszczenie i nawilżenie ciała. Relaksująca, pachnąca piana, wytwarzana podczas kąpieli stanowi wspaniałą rozrywkę zarówno dla małych jak i dużych. Pianę do kąpieli można uzyskać dzięki odpowiednim płynom lub też specjalnym kulom.
-
Pianki do włosów
- kosmetyki, służące do stylizacji włosów. Ich głównym zadaniem jest zwiększenie objętości włosów, modelowanie i utrwalenie fryzury. Ponadto wzmacniają i nabłyszczają kosmyki włosów. Pianki można stosować na suche lub mokre włosy. Do wyboru mamy pianki do włosów kręconych, prostych, farbowanych,
-
Pianki oczyszczające
- kosmetyki do pielęgnacji twarzy. Ich głównym zadaniem jest oczyszczenie skóry z wszelkich zanieczyszczeń oraz nadmiaru sebum. Pianki są delikatne i puszyste, w przeciwieństwie do wielu innych preparatów do mycia twarzy, nie wysuszają one skóry. Dodatkowo doskonale koją i łagodzą podrażnienia. Są lekkie, dlatego też nie zatykają porów.
-
Pielęgnacja
- zabiegi i procesy kosmetyczne mające na celu szczególną troskę o ciało, włosy i twarz. W jej skład wchodzi: oczyszczanie, nawilżanie i odżywianie. Pielęgnacja musi być odpowiednio dostosowana do typu i rodzaju cery a także typu włosów. Inne kosmetyki dobierzemy do skóry dojrzałej, tłustej, suchej, trądzikowej, wrażliwej, naczynkowej czy z problemami. Wybierając metodę pielęgnacji włosów powinniśmy także wziąć pod uwagę, czy nasze włosy są suche, zniszczone, farbowane bądź przetłuszczające się. Wyróżniamy również różne techniki pielęgnacji np. azjatycką, rosyjską.
-
Pielęgnacja ciała
- techniki, metody i sposoby dbania o ciało. Na pielęgnację ciała składa się przede wszystkim oczyszczanie, nawilżanie, regeneracja, odżywianie i wzmacnianie. Do zabiegów tych używa się żeli i płynów do kąpieli, peelingów, balsamów, olejków czy kremów do ciała. Pielęgnacja powinna być zawsze odpowiednio dobrana do rodzaju skóry i jej potrzeb. Inne produkty będą odpowiednie do skóry suchej czy wrażliwej a inne do tłustej, dojrzałej. Wiele kosmetyków do pielęgnacji ciała pomaga także w walce z cellulitem bądź rozstępami.
-
Pielęgnacja dzieci
- szczególny sposób dbania o ciało dzieci i niemowląt. Kosmetyki do pielęgnacji dzieci muszą być wyjątkowo delikatnie, hipoalergiczne, przetestowane dermatologicznie. Nie mogą zawierać parabenów, sztucznych składników, substancji konserwujących ani barwiących. Ich składy powinny być dostosowane do potrzeb i wymagań delikatnej, dziecięcej skóry. Do pielęgnacji dzieci używa się zwykle płynów do kąpieli, oliwek, kremów i balsamów oraz kremów na odparzenia.
-
Pielęgnacja na dzień i noc
- technik, zabiegi i metody dbania o ciało i twarz dopasowane zarówno do pory dziennej jak i nocnej. Niektóre produkty do pielęgnacji są przeznaczone do używania tylko na dzień (są to zwykle lekkie, dobrze wchłaniające się, ochronne kremy) inne z kolei używa się wyłącznie na noc (tłuste, mocno odżywcze, słabo wchłaniające się kremy i maseczki). Na kosmetycznym rynku znajdziemy jednak również kosmetyki nadające się zarówno do pielęgnacji na dzień jak i na noc. Są to kremy, balsamy, mleczka, musy i żele multifunkcyjne.
-
Pielęgnacja oczu
- zabiegi, techniki i metody dbania o o skórę wokół oczu. To wrażliwe, delikatne miejsce na naszej twarzy, ze skłonnością do szybkiego powstawania zmarszczek, wymaga szczególnej opieki. Do jej pielęgnacji używa się delikatnych płynów oczyszczających, nawilżających, odżywczych i przeciwzmarszczkowych kremów, regenerujących maseczek.
-
Pielęgnacja paznokci
- techniki i metody dbania o paznokcie i skórę dłoni. Do pielęgnacji paznokci używa się kremów nawilżających i regenerujących, wzmacniających odżywek do paznokci, peelingów i maseczek. Odpowiednia pielęgnacja paznokci jest szczególnie ważna jesienią i zimą, kiedy skóra naszych rąk narażona jest na niekorzystne czynniki zewnętrzne takie jak wysuszający wiatr i mróz.
-
Pielęgnacja rąk i nóg
- techniki i metody dbania o skórę rąk i nóg. Do pielęgnacji tych miejsc używa się peelingów (szczególnie ważne jest złuszczanie suchej i zrogowaciałej skóry pięt), kremów regenerujących i nawilżających, delikatnych mydeł i żeli do kąpieli, maseczek odżywczych i odbudowujących. Pielęgnacja rąk i nóg jest istotna zarówno latem jak i zimą. Latem skóra narażona jest na promienie słoneczne, wysokie temperatury, natomiast zimą na wiatr i mróz. Wszystkie te czynniki negatywnie wpływają na skórę, mocno ją wysuszając.
-
Pielęgnacja rzęs i brwi
- techniki i metody dbania o rzęsy i brwi. Do pielęgnacji tych miejsc używa się delikatnych płynów do demakijażu oraz nawilżających i wzmacniających odżywek, stymulujących wzrost rzęs i brwi. Na ich efekty trzeba jednak zwykle poczekać do kilku tygodni. Szczególną pielęgnacją rzęs i brwi zaleca się osobom po przebytych ciężkich choroba, w czasie chemioterapii lub cierpiących na anemię.
-
Pielęgnacja skóry głowy
- techniki i metody dbania o skórę głowy. Do pielęgnacji tej części ciała używa się przede wszystkim szamponów, odżywek i maseczek. Kosmetyki powinny być odpowiednio dostosowane do rodzaju i typu włosów. Inne produkty powinniśmy używać do włosów suchych, zniszczonych, farbowanych a inne do przetłuszczających się, z łupieżem czy wypadających. Pielęgnacja skóry głowy polega na odpowiednim jej oczyszczaniu, nawilżaniu, odżywianiu i regenerowaniu.
-
Pielęgnacja skóry twarzy
- techniki, zabiegi i metody dbania o skórę twarzy. Do pielęgnacji skóry twarzy zalicza się przede wszystkim oczyszczanie, nawilżanie, odżywianie, wzmacnianie i regenerację. Kosmetyki powinny być dobrane adekwatnie do typu oraz rodzaju skóry. Inne produkty będziemy używać do cery dojrzałej, suchej, tłustej, mieszanej. atopowej, wrażliwej czy trądzikowej. Do pielęgnacji skóry twarzy stosuje się zwykle pianki, żele i płyny oczyszczające, kremy, maseczki, peelingi, musy, sera oraz inne.
-
Pielęgnacja specjalna
- techniki i metody dbania o skórę ze specjalnymi potrzebami. Przypadłości takie jak: trądzik, atopowe zapalenie skóry, popękane naczynka, przebarwienia, nadmierne błyszczenie się, rozszerzone pory itp, sprawiają, że skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Wówczas musimy dobrać adekwatne do aktualnych potrzeb naszej cery kosmetyki. Na kosmetycznym rynku mamy wiele produktów przeznaczonych do cery naczynkowej, walki z trądzikiem czy atopowym zapaleniem skóry.