Mogą Cię również zainteresować:
-
Ekstrakt z jabłka
Wykorzystywany w kosmetykach do pielęgnacji skóry, głównie w peelingach, kremach do twarzy i ciała. Bogaty w wiele witamin i substancji aktywnych, soli mineralnych, pektyn, cukrów (fruktoza, sorbitol). Korzystnie wpływa na skórę, dodając jej elastyczności, blasku i jedwabistości. Zapobiega starzeniu się cery, dzięki zawartym w nim antyoksydantom.
-
Ekstrakt z jeżówki purpurowej
Wyciąg z tej rośliny posiada silne właściwości immunostymulujące. Wykorzystywany w kosmetyce skutecznie walczy z procesami starzenia się skóry - dezaktywuje wolne rodniki, które są przyczyną wielu chorób czy powstawania zmarszczek. Regeneruje naskórek wytwarzając włókna kolagenowe i kwas hialuronowy, będące naturalnym budulcem skóry.
-
Ekstrakt z kasztanowca zwyczajnego
Otrzymywany jest z nasion kasztanowca ceniony składnik przemysły farmaceutycznego i kosmetycznego. W kosmetyce stosowany przy zabiegach przeciwżylakowych i antycellulitowych. Bogaty w flawonoidy, saponiny, garbniki, sterole, związki mineralne i cukry. Przywraca elastyczność naczyń krwionośnych i zwiększa ich odporność.
-
Ekstrakt z koniczyny
Głównie wyciąg z koniczyny czerwonej, która ma podobne właściwości jak soja. Jest bogatym źródłem formonetiny, biochaniny A, genisteiny, daidzeiny oraz antyoksydantów i substancji o działaniu przeciwzapalnym. W kosmetyce wykorzystywany w preparatach do pielęgnacji skóry. Ma właściwości ujędrniające skórę twarzy i biustu, chroniące przed szkodliwym promieniowaniem UVB, niweluje zmarszczki - nawilża i napina skórę, przyspiesza gojenie się ran i blizn, zmniejsza rozszerzanie się porów.
-
Ekstrakt z kory dębu
Wykorzystywany jest głównie w kosmetykach do higieny intymnej. Znajduje również swoje zastosowanie w preparatach przeznaczonych do pielęgnacji włosów przetłuszczających się i wypadających, w szamponach dla ciemnych włosów. Ponadto łagodzi stany zapalne skóry i przyspiesza gojenie się ran.
-
Ekstrakt z kory wierzby
Głównym składnikiem ekstraktu jest kora wierzby białej, która jest źródłem naturalnych kwasów, w tym salicylowego. Działa przeciwzapanie, antybakteryjnie i ściągająco. Ma również właściwości złuszczające skórę i oczyszczające, stymuluje podział i wzrost komórek skóry, co jest korzystne dla jej wyglądu. Wspiera dotlenianie skóry, dzięki czemu staje się ona gładsza i jaśniejsza.
-
Ekstrakt z korzenia cykorii podróżnika
Sporządzany z najbardziej popularnej rośliny dzikorosnącej. Reguluje pracę jelit oraz nerek. Poza zdrowotnymi właściwościami ma zastosowanie w kosmetyce. Ekstrakt z korzenia cykorii wykorzystywany jest w kremach do skóry, poprawia jej koloryt i odmładza wygląd.
-
Ekstrakt z korzenia mniszka
Działa prozdrowotnie na organizm, przeciwdziała wytwarzaniu się komórek nowotworowych, ma właściwości moczopędne, oczyszczają wątrobę, działa antyalergicznie, obniża cholesterol. Bogaty w witaminy C i A, żelazo, wapno, magnez oraz kwas foliowy. Wyciąg z korzenia mniszka ma również zastosowanie w kosmetyce, działa regenerująco na skórę, przyspiesza gojenie się ran i blizn, działa korzystnie na wygląd skóry - łagodzi podrażnienia, trądzik i inne wypryski.
-
Ekstrakt z korzenia żywokostu
Wykazuje silne właściwości lecznicze. Jest źródłem wielu substancji aktywnych, m.in. pektyn, alkaloidów, kwasów organicznych, aminokwasów, soli mineralnych, alantoiny czy witaminy C. Znajduje zastosowanie w kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji skóry - wspomagają odnowę komórkową skóry, pobudzają ich rozwój, łagodzą objawy łuszczycy, pobudzają gojenie się ran i blizn, działają aktywnie na odmrożenia, oparzenia czy owrzodzenia, ochraniają i regenerują naskórek.
-
Ekstrakt z kozłka lekarskiego
Posiada działanie uspokajające, rozkurczające i łagodzące stres. Polecany przy dolegliwościach żołądkowych, bolesnych miesiączek i związanych z zaburzeniem snu. Wyciąg z kozłka lekarskiego stosowany jest również przy problemach z łupieżem i łojotokiem. Działa regenerująco i kojąco na problematyczna skórę.
-
Ekstrakt z krwawnika pospolitego
Otrzymywany jest głównie z kwiatostanów. Zawiera wiele związków cenionych w przemyśle kosmetycznym - olejki eteryczne, flawonoidy, garbniki, kwasy salicylowy, witaminę A, C, K, sole mineralne (kobalt, mangan, siarka, żelazo, miedź). Wykorzystywany do łagodzenia podrażnień skóry, przyspiesza gojenie się ran i blizn, odnawia uszkodzony naskórek. Działa antybakteryjnie, aseptycznie.
-
Ekstrakt z kwiatów malwy
Jest źródłem wielu substancji aktywnych, wspierających ochronę organizmu przed infekcjami i zakażeniami. Wykorzystywany w kosmetyce chroni i wzmacnia skórę. Stymuluje krążenie i redukuje przepuszczalność naczynek, dlatego chętnie jest stosowany w kosmetykach dla skóry naczynkowej, zwalczając przy tym obwodową niewydolność żył. Ekstrakt działa również przeciwobrzękowo, łagodząco, uśmierzająco.
-
Ekstrakt z kwiatów robinii akacjowej
Posiada wiele właściwości wzmacniających organizm, łagodzących objawy zatrucia pokarmowego, przeciwzapalne i uspokajające. Wykorzystuje się go przy walce z obrzękami, jako środek do czyszczenia twarzy i demakijażu (tonik) oraz w przemyśle perfumeryjnym, gdzie jest składnikiem wielu zapachów kwiatowych. Kwiaty bogate są w kwasy organiczne, sole mineralne, cukry, flawonoidy oraz olejki eteryczne.
-
Ekstrakt z kwiatów tarniny
Działa wzmacniająco i antyoksydacyjnie. Przeznaczony dla skóry naczyniowej, minimalizuje stany zapalne skóry oraz trądzik. Posiada flawonoidy, nitrylozydy, które działają przeciwzapalnie i uszczelniają naczynia krwionośne. Łagodzi stany zapalne skóry.
-
Ekstrakt z lipy
Jeden z najważniejszych surowców zielarskich, wykorzystywany równie chętnie w przemyśle kosmetycznym. Stosowany w kosmetykach pielęgnacyjnych w postaci kremów działa zmiękczająco i wygładzająco na skórę, w maseczkach do twarzy, które ściągają i zamykają pory. Przeznaczony głównie dla cery tłustej, wrażliwej i skłonnej do alergii. Wykorzystywany jest również w składach szamponów i odżywek do włosów, nadając im blask i elastyczność. Zalecanych do włosów przesuszonych i zniszczonych.
-
Ekstrakt z liści borówki brusznicy
Bogaty w garbniki, kwasy organiczne, flawonoidy, sole mineralne i witaminy A, P, C swoje zastosowanie znajduje w przemyśle leczniczym i kosmetycznym. Skutecznie walczy z otyłością. Działa regenerująco i odmładzająco na skórę - pomoże ją rozjaśnić i uelastycznić. Ma zastosowanie w dermokosmetykach.
-
Ekstrakt z liści mniszka lekarskiego
Posiada dobre właściwości rozjaśniające i ujędrniające skórę twarzy. Bogaty w wiele substancji aktywnych nawilża, stymuluje i regeneruje naskórek, dając jej piękny i zdrowy wygląd.
-
Ekstrakt z łopianu
Wzmacnia układ immunologiczny - chroni wątrobę, płuca, oczyszcza krew. W kosmetyce stosowany jest korzeń tej rośliny, głównie ze względu na bogate źródła inuliny, protein, olejków eterycznych, garbników, soli mineralnych i witamin. Produkuje się z niego naturalne kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji włosów. Ekstrakt z łopianu odżywia strukturę włosa, wzmacnia cebulki i stymuluje wzrost włosów. Korzystnie wpływa na skórę głowy, ma działanie antybakteryjne, przeciwgrzybiczne i przeciwzapalne co niweluje przetłuszczanie, łupież i łagodzi swąd. Wykorzystywany jest również w kosmetykach dla cery trądzikowej i z problemami zapalnymi skóry.
-
Ekstrakt z melisy
Składnik wielu kosmetyków chroniących i regenerujących skórę i włosy. Zawiera olejki eteryczne, triterpeny, fenolokwasy i flawonoidy. Melisa wykazuje działanie tonizujące i łagodzące podrażnienia skóry, reguluje wydzielanie łoju. Jest komponentem kremów i maseczek odświeżających i oczyszczających dla cery skłonnej do przetłuszczania.
-
Ekstrakt z mięty pieprzowej
Wyciąg bogaty w olejki eteryczne, mentol, garbniki, kwasy organiczne i flawonoidy. Stosowany w kosmetykach ma właściwości antyseptyczne, odświeżające i regenerujące. Zapewnia ochronę skórze i przyjemne uczucie świeżości. Niweluje zaczerwienienia i objawy podrażnień skóry.