Mogą Cię również zainteresować:
-
Ekstrakt z miodunki plamistej
Jest źródłem wielu witamin (A, E, B, C) oraz substancji aktywnych,w tym garbniki, kwasy organiczne, alantoinę, flawonoidy i sole mineralne, które pozytywnie wpływają na skórę i włosy, odżywiając je i przywracając im naturalne funkcje ochronne. Często spotykany w kosmetykach wschodnich ze szczególnym uwzględnieniem pielęgnacji ciała i włosów.
-
Ekstrakt z mirry
Otrzymywany jest z balsamowca mirry. Ma właściwości antyseptyczne, bakteriostatyczne i przeciwzapalne. Reguluje pracę gruczołów łojowych i wydzielanie sebum. Stosowany w kosmetykach m.in w kremach do pielęgnacji skóry, które poprawiają elastyczność i redukując zmarszczki.
-
Ekstrakt z mydlnicy lekarskiej
Posiada właściwości przeciwbakteryjne, przeciwzapalne i przeciwgrzybiczne. Stosowany w kosmetykach do pielęgnacji włosów przetłuszczających się, suchych i normalnych w postaci szamponów i odżywek. Wykorzystywany w składach płynów do kąpieli, płynów do higieny intymnej oraz kosmetyków przeznaczonych do skóry tłustej i trądzikowej.
-
Ekstrakt z nagietka lekarskiego
Otrzymywany z kwiatów, które posiadają duże ilości substancji czynnych - m.in. saponiny, karoteny i flawonoidy. Stosowany w przemyśle kosmetycznym wykazuje właściwości odnowy naskórka i gojenia się ran. Pomaga przy walce z nadmiernym złuszczaniu się naskórka. Działa przeciwzapalnie, przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne i zapobiega powstawaniu podrażnień.
-
Ekstrakt z nasion lnu
Chroni skórę przed szkodliwymi działaniami zewnętrznymi. Nawilża, koi i regeneruje skórę. Wykorzystywany w kosmetykach do pielęgnacji ciała działa odżywczo, odmładzająco, wygładzająco i rozświetlająco na skórę. Pomaga przy problemach i zakażeniach - łagodzi podrażnienia i trądzik. Stosowany również w preparatach do włosów, poprawiając ich stan i wygląd.
-
Ekstrakt z ostrożenia
Stosowany jako środek odtruwający, moczopędny i przeciwzapalny. Zawiera fitosterole, garbniki, sole mineralne, kwasy fenolowe i aldehydy. Wykorzystywany w kosmetyce reguluje funkcje skóry, przywracając jej właściwy koloryt. Działa orzeźwiająco i odnawiająco dla skóry i włosów. Zwalcza również łuszczycę i trądzik.
-
Ekstrakt z owoców dzikiej róży
Posiada niezwykłe właściwości wykorzystywane chętnie w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym. Są bogatym źródłem kwasów organicznych, garbników, pektyn, karotenu, witamin E, K, PP, B i składników mineralnych w tym fosforu, magnezu, potasu, siarki, sodu, wapnia czy żelaza. Działa nawilżająco i wygładzająco, antyoksydacyjnie, przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie, łagodzi skutki poparzeń słonecznych, przyspiesza regenerację i uelastycznia skórę, redukuje drobne zmarszczki. Ekstrakt z owoców dzikiej róży stosowany jest w profilaktyce obrzęków i cieni pod oczami i pielęgnacji skóry naczynkowej.
-
Ekstrakt z owoców jeżyny
Cenny surowiec kosmetyczny, posiadający wiele substancji aktywnych organicznych oraz witamin z grupy B, witamin E, C, pektyny, flawonoidy, garbniki, związki mineralne oraz kwasy fenolowe i elagowe. Substancje zawarte w ekstrakcie z owoców jeżyn regulują wytwarzanie sebum, działają ochronnie na skórę i kolor włosów, wykazują działania przeciwzapalne. Wykorzystywany w kosmetykach przeznaczonych do pielęgnacji i regeneracji skóry delikatnej, suchej, zniszczonej, trądzikowej i starzejącej się.
-
Ekstrakt z placenty
Inaczej ekstrakt z łożyska owcy. Jest bogatym źródłem aminokwasów, alaniny, glicyny, glikany, soli mineralnych, kwasu nukleinowego, białka niskomolekularnego, antyoksydantu. Działa stymulująco na skórę, regenerując, ujędrniając i odmładzając ją. Stosowany w kosmetykach do pielęgnacji włosów, umożliwia optymalne wchłanianie substancji odżywczych.
-
Ekstrakt z podbiału pospolitego
Bogaty w olejki eteryczne, karotenoidy, kwasy organiczne, śluzy, sole mineranle i garbniki skutecznie chroni skórę przed zapaleniami, oparzeniami i podrażnieniom. Ma właściwości ochronne, ściągające i przeciwskurczowe. W kosmetyce wykorzystywany do preparatów ochronnych i przeciwzapalnych.
-
Ekstrakt z pokrzywy
Jest bogatym źródłem substancji aktywnych, w tym kwasu pantotenowego, soli mineralnych, flawonoidów oraz witamin C, K, B. Stosowany w kosmetyce działa odżywczo, wzmacniająco i regenerująco na skórę oraz włosy. Nadaje połysk włosom oraz reguluje wydzielanie łoju na głowie, skutecznie zapobiegając łupieżowi.
-
Ekstrakt z rozmarynu lekarskiego
Wykorzystywany w wielu dziedzinach, swoje właściwości wykazuje również w kosmetyce. Aktywnie działa na komórki skóry, w tym białka, chroniąc ją przed uszkodzeniami i starzeniem się. Posiada wiele cennych substancji, które pobudzają przepływ krwi i zapobiegają wiotczeniu się skóry, obrzękom m.in. garbniki, flawonoidy, polifenole.
-
Ekstrakt z rumianku
Wykorzystywany jest chętnie w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym oraz weterynaryjnym. Posiada spore ilości aktywnych związków, jak olejki eteryczne, kwasy organiczne, sole mineralne, polisacharydy, flawonoidy, śluzy czy kumaryny. Bogaty jest również w substancje wybitnie łagodzące, kojące i przeciwzapalne. Chroni skórę oraz błony śluzowe i łagodzi podrażnienia. Zmniejsza zaczerwienienia, uczucie swędzenia i pieczenia.
-
Ekstrakt z ruty
Wykazuje działania rozkurczowe, uspokajające i wzmacniające. Stosowany w kosmetyce głównie w preparatach przeznaczonych dla skóry skłonnej do zaczerwienień. Jest źródłem alkaloidów, kumaryny, flawonoidów i olejków eterycznych. Substancje zawarte w roślinie uszczelniają ściany naczyń włosowatych, dzięki czemu są mniej podatne na pękanie.
-
Ekstrakt z szałwii lekarskiej
Najważniejszym jego składnikiem jest olejek eteryczny, bogaty w terpeny i seskwiterpeny. Chętnie stosowany w kosmetyce, głównie w produktach takich jak pasty do zębów, płynów do higieny jamy ustnej, dezodorantów, mydeł, toników, szamponów, balsamów, olejków do masażu oraz kremów do pielęgnacji skóry przetłuszczającej się skłonnej do występowania trądziku. Przywraca skórze prawidłowy proces wytwarzania sebum i zmniejsza widoczność porów. Działa antyseptycznie, ściągająco, odkażająco i przeciwbakteryjnie.
-
Ekstrakt z szyszek chmielu
Skutecznie zapobiega powstawaniu podrażnień na skórze. Działa odświeżająco, kojąco i łagodząco. Jest składnikiem wielu kosmetyków przeciwgrzybicznych, regenerujących skórę głowy oraz włosów i przeciwzapalnych skóry (trądzik, wypryski, zaczerwienienia). Przyspiesza również gojenie się ran i przeciwdziała powstawaniu blizn.
-
Ekstrakt z tymianku pospolitego
Posiada silne właściwości antybakteryjne i oczyszczające - usuwa bakterie i stany zapalne skóry, głównie dzięki występującym w nim olejkom eterycznym, garbnikom i kwasom organicznym. Wykorzystywany w kosmetykach dla cery problematycznej, przetłuszczającej się i trądzikowej.
-
Ekstrakt z ziela owsa zwyczajnego
Posiada wysokie ilości żelaza, cynku, magnezu, błonnika, krzemionki i witaminy z grupy B. Ma silne działanie pobudzające. Wykorzystywany w pielęgnacji skóry, zapobiega, oczyszcza i regeneruje wszelkie zmiany skórne, trądzik, alergie i zaczerwienia.
-
Ekstrakt z ziela pięciornika gęsiego
Stosowany w pielęgnacji włosów, działa wzmacniająco i odżywczo. Wykorzystywany jest również przy wszelkich zapaleniach jamy ustnej i dziąseł. Chroni błony śluzowe przed infekcjami i bakteriami. Przyspiesza gojenie się ran i jest skuteczny w walce z trądzikiem oraz problematyczną skórą. Ma mnóstwo witaminy C, soli mineralnych oraz flawonoidów, saponinów, kwasów organicznych, steroli i garbników, które pozytywnie wpływają na stan skóry.
-
Ekstrakt ze skalnicy rozłogowej
Wykorzystywany w przemyśle kosmetycznym znajduje zastosowanie w preparatach przeznaczonych do pielęgnacji skóry. Posiada właściwości ściągające, zmiękczające, antyseptyczne i wzmacniające.