Mogą Cię również zainteresować:
-
Kazeina
- białko z mleka, wyróżnione w procesie trawienia poprzez działanie podpuszczki.Stosowane jako suplement diety przez sportowców. Kazeina spowalnia proces trawienia, co chroni przed podjadaniem i napadami głodu. Dodatkowo utrzymuje równowagę azotową organizmu, nawadnia mięśnie, zapobiegając ich rozpadowi. Ponadto wzmacnia limfocyty, odpowiedzialne za nasz układ odpornościowy.
-
Kenayag
- A. Grzegorek i Wspólnicy Spółka Jawna, firma założona w 1991 roku, zajmująca się importem, produkcją i dystrybucją suplementów diety. Wszystkie produkty obecne w ofercie Kenayag są dokładnie weryfikowane i sprawdzane. W asortymencie sklepu znajdziemy szereg suplementów diety oraz superfoods, koktajle, przyprawy, ekobatoniki i tym podobne. Właściciele wciąż wzbogacają ofertę i szukają nowych rozwiązań dla zdrowia.
-
Kenzo
- francuskie przedsiębiorstwo modowe, założone przez Kenzo Takadę w 1970 roku. W roku 1988 projektant stworzył markę „Kenzo Perfums” i współuczestniczył w tworzeniu perfum: „Kenzo de Kenzo”, „Kenzo pour Homme”, „Parfum d'Été”, „Le Monde est Beau”, „Jungle Elephant”, „L'Eau par Kenzo”, „Jungle pour Homme”, „L'Eau par Kenzo pour Homme” oraz „Flower by Kenzo”. W 2016 roku nawiązał współpracę ze znaną, światową marką H&M.
-
Keratyna
- grupa białek fibrylarnych, główny budulec włosa, nazywany korą włosa. Keratyna odpowiada za kondycję włosów, ich gładkość i połysk. Hydrolizaty kreatyny stosowane są w odżywkach, szamponach i maseczkach do włosów zniszczonych suchych, rozdwajających się, wymagających regeneracji. Nawilża, odżywia, warunkuje także ich kształt, dodaje elastyczności, gibkości i sprężystości.
-
Keratynocyty
- żywe komórki naskórka, odpowiedzialne za syntezę kreatyny W trakcie procesu keratynizacji komórki te przenoszą się do górnej warstwy naskórka z głębszych warstw, po czym przekształcają się w płytki rogowe. Górna warstwa chroni naskórek przed utratą wody. W czasie migracji w kierunku powierzchni skóry produkują lipidy, czynnik NMF i keratynę. Podczas tego procesu keratynocyty stają się stopniowo coraz bardziej płaskie i umierają.
-
Ketony malinowe
- związek chemiczny, podwyższający temperaturę ciała, dzięki czemu usprawnia spalanie tkanki tłuszczowe. Obecny jest w owocach malinach, jagodach, żurawinie oraz w suplementach diety. Ketony malinowe stosowane są także w terapii procesu łysienia, pozytywnie wpływa na wzrok, obniżenie ciśnienia i stężenia złego cholesterolu. Dodatkowo wykazuje działanie przeciwzapalne i antygorączkowe.
-
Khadi
- naturalne kosmetyki, stworzone przez firmę Nitai. Produkty pielęgnacyjne oparte na tradycyjnych, orientalnych recepturach i naturalnych składnikach: sproszkowanych ziołach, kwiatach, owocach, składnikach mineralnych i roślinnych olejach. W ich ofercie znajdziemy szampony i odżywki do włosów, ziołowe farby, kosmetyki do pielęgnacji twarzy, mydła, proszki, olejki i żele do kąpieli.
-
KIIN
- Greenportmarke; hurtownia suplementów diety, część Akademii Zdrowia Greenport. W ich ofercie znajdziemy suplementy diety, zioła, herbaty, naturalne kosmetyki, produkty medyczne, oraz produkty higieny codziennej. Nowością w asortymencie hurtowni są ciastka, czekolady, herbaty i batoniki z z dodatkiem prażonych nasion konopi.
-
Kindii
- produkty dla dzieci marki Cleanic; przeznaczone do delikatnej skóry noworodków i niemowląt; w ofercie występują chusteczki nawilżające do skóry normalnej i wrażliwej, bawełniane patyczki i płatki dla niemowląt. Wszystkie artykuły Kindii są hipoalergiczne, testowane dermatologicznie, pozbawione alkoholu, PEG-ów i parabenów.
-
Kinetyna
- cytokina, roślinny hormon wzrostu, obecny także w ludzkim DNA. Substancja używana do produkcji kosmetyków, szczególnie do kremów do cery dojrzałej. Pobudza skórę do produkcji kolagenu, wpływa na opóźnienie procesów starzenia i redukuje zmarszczki. Dodatkowo hamuje utratę wody w naskórku, poprawia koloryt skóry oraz likwiduje przebarwienia i piegi.
-
Kinezyterapia
- leczenie za pomocą aktywności fizycznej, gimnastyki, ruchu, ćwiczeń. Jej głównym celem jest możliwe zlikwidowanie niepełnosprawności fizycznej i przygotowanie do dalszej rehabilitacji. Wyróżniamy kinezyterapię miejscową i ogólną. Miejscowa dotyczy narządu bezpośrednio dotkniętego chorobą, ogólna odnosi się do ćwiczeń części ciała zdrowych.
-
Klawiterapia
- rodzaj terapii, wprowadzonej do medycyny w latach 60. XX w przez polskiego doktora Ferdynanda Barbasiewicza. Terapia ta polega na uciskaniu określonych akupunktów. Wspomniane punkty uciska się za pomocą specjalnego urządzenia, tzw. klawika, czyli wykonanego ze stali nierdzewnej gwoździa. Metodą tą można leczyć ponad tysiąc schorzeń. Między innymi grypę, rozstępy, zapalenie zatok czy przewlekłe bóle głowy.
-
Kleje do rzęs
- substancje służące do przymocowania rzęs, stosowane przez stylistki rzęs przy tworzeniu stylizacji 1:1, objętościowych, 2:1 i innych. Kleje do rzęs zwykle bardzo szybko wysychają i utrzymują się przez około dziesięć tygodni. Są bezbarwne, czarne, brązowe lub kolorowe. Przy ich użyciu trzeba ściśle stosować się do treści ulotki oraz zachować środki ostrożności.
-
Kobieta
- homo sapiens, żeński dojrzały płciowo osobnik; w przeciwieństwie do mężczyzny posiada dwa chromosomy X, średni wzrost i waga kobiety jest niższa niż u mężczyzny. Kobiece ciało jest przystosowane do ciąży i porodu, posiadają one większe miednice, gruczoły mlekowe. Psycholodzy i badacze coraz częściej odchodzą od wskazywania różnic psychologicznych między kobietami a mężczyznami.
-
Koblacja
- metoda walki z chrapaniem, polegająca na usunięciu dysfunkcji tkanki miękkiej podniebienia za pomocą fal radiowych i wytworzonej przez nie plazmy. Zabieg trwa stosunkowo krótko, około 10-15 minut i nie powoduje długotrwałych dolegliwości bólowych po operacji. Pacjent jest znieczulany miejscowo. Dodatkowym plusem koblacji jest możliwość połączenia zabiegu z plastyką podniebienia, języczka bądź gardła.
-
Koenzym Q 10
- ubichinon, substancja biorąca udział w procesie wytwarzania energii w komórkach; koenzym Q 10 wytwarzany jest przez organizm, jednak jego produkcja z czasem się zmniejsza, znajdziemy go również w rybach i niektórych warzywach np. w szpinakach lub brokułach. Ze względu na swoje dobroczynne właściwości substancja ta używana jest również do produkcji kosmetyków. Wykazuje działanie przeciwzmarszczkowe, odpowiada za wzrost jędrności, elastyczności oraz nawilżenia skóry.
-
Kofeina
- związek chemiczny pochodzenia organicznego, odkryty przez niemieckiego chemika Friedricha Ferdinanda Rungego w 1819 roku. Znajduje się w ziarnach kawy oraz innych surowcach roślinnych, bywa także otrzymywana syntetycznie. Kofeina stymuluje ośrodkowy układ nerwowy, zwiększa koncentrację, niweluje zmęczenie fizyczne i psychiczne. Substancja ta posiada także właściwości łagodzące ból, wpływa również korzystnie na nasz nastrój, stosuje ją się także do leczenie astmy oskrzelowej.
-
Kokaprylan
- związek chemiczny o pochodzeniu organicznym, pozyskiwany z oleju kokosowego; substancja bezzapachowa, przezroczysta, stosowana jako dodatek do kosmetyków lub samodzielny kosmetyk; posiada właściwości zmiękczające, wygładzające, uelastyczniające, dodaje skórze i włosom blasku, sprawia, że włosy łatwo się rozczesują. Świetnie się wchłania.
-
Kokoiloizetionian sodowy
- związek chemiczny, pochodzenia organicznego, pozyskiwany z olejów roślinnych, biodegradowalny. Łagodna substancja, posiadająca właściwości pieniące, używana do produkcji kosmetyków. Wykazuje właściwości nawilżające, utrzymuje naturalne pH skóry (około 5,5), redukuje niepożądane reakcje skóry. Dodatkowo oczyszcza i odżywia skórę. Jest bardzo delikatna i nieuczulająca, może być stonowana do cery wrażliwej i alergicznej.
-
Kolagen
- główne białko tkanki łącznej, odpowiedzialne za elastyczność skóry, jego ubytek odpowiedzialny jest za powstanie zmarszczek, dlatego kolagen jest często stosowany w kosmetyce. Używa się go jako wypełniacz w chirurgii kosmetycznej oraz w produkcji kosmetyków. Wykazuje działanie przeciwzmarszczkowe, odbudowujące skórę, intensywnie regenerujące i uelastyczniające. Sprzyja także procesowi gojenia się ran, jest hipoalergiczny.