Mogą Cię również zainteresować:
-
Kolagen i elastyna
- podstawowe białka tkani łącznej, odpowiadające za elastyczność, nawilżenie i jędrność skóry; znajdują szerokie zastosowanie w kosmetyce, substancje te używane są do produkcji kremów, żelów, maseczek itp. do cery dojrzałej, suchej, zniszczonej, wymagającej regeneracji. Wykazują ona właściwości nawilżające, odbudowujące, kojące i łagodzące, uelastyczniające, przywracają świeżość i gładkość skórze.
-
KOLAGEN MORSKI
- kolagen (główne białko tkanki łącznej), pochodzący ze ze skór ryb morskich, dzięki małym cząsteczkom jest wyjątkowo efektywny, dodatkowo zawiera witaminę C i mangan. Stosuje się go do produkcji suplementów oraz kosmetyków. Przyspiesza regeneracje i odbudowę skóry, tkanki kostnej, stawów czy ścięgien. Dodaje blasku i witalności skórze, włosom i paznokciom.
-
Kolastyna
- przedsiębiorstwo kosmetyczne, założone 14 lutego 1983 roku przez dr Urszulę Grzegorzewską. Grupa Kolastyna jest właścicielem następujących marek: Laboratorium Kolastyna - linie: Nastolatki, Miraculum - linie: Pani Walewska, Brutal, Juliette Essayer - obecnie wycofana ze sprzedaży, Tanita - marka kosmetyków przeznaczonych do depilacji ciała, Paloma - marka kosmetyków kolorowych, Uroda - linie: Być może, Wars, Lider, Kwiaty Polskie, Melisa, Activ90, Makler - marka kosmetyków zapachowych dla mężczyzn. 30 czerwca 2010 Zarząd Grupa Kolastyna S.A. w upadłości układowej zawarł umowę sprzedaży marki KOLASTYNA na rzecz Sarantis Polska S.A. Spółka Grupa Kolastyna S.A. zobowiązała się do zmiany firmy do dnia 31 grudnia 2010 r. w ten sposób, aby nie zawierała ona słowa "Kolastyna".
-
Koloidalna owsianka
- owsianka używana do produkcji kosmetyków, wykazująca właściwości naprawcze i odbudowujące. Owsianka dodatkowo zwiększa nawilżenie skóry, likwiduje jej suchość i rumień, łagodzi i koi podrażnienia. Z uwagi na te właściwości owsianka jest stosowana do kosmetyków do cery wrażliwej, suchej, podrażnionej, po opalaniu a także do pielęgnacji dzieci i niemowląt.
-
Koloroterapia
- terapia za pomocą kolorów, Jest to metoda lecznicza i kosmetyczna, która wykorzystuje kolorowe światło do naświetlania ciała. Dzięki temu, że barwy wpływają zarówno na funkcje organizmu, jak również na samopoczucie. Odpowiednie barwy mogą pomóc w walce z depresją, nowotworami oraz innymi chorobami. Chromoterapia znalazła swoje zastosowanie również w leczeniu skóry. Skutecznie likwiduje trądziki, efekty przewlekłego zmęczenia oraz zmarszczki.
-
Koloryzacja włosów
- inaczej farbowanie, nadanie kolorom pożądanej barwy; koloryzację można podzielić na długotrwałą (utrzymuje się przez kilka tygodni, do jej wykonania używa się farb z amoniakiem lub bez) i krótkotrwałą (schodzi po kilku myciach, zazwyczaj taki efekt osiąga się przy użyciu szamponetek lub sprayów do włosów). Wyróżniamy różne rodzaje koloryzacji np. typu ombre, polegające na farbowaniu końcówek włosów na inny odcień czy babylight czyli naturalne, blond pasemka na tle brązowych lub czarnych włosów.
-
Komfort
- stan spełnienia potrzeb fizycznych i psychicznych, uczucie dobrostanu, bezpieczeństwa, spokoju. W innym znaczeniu Komfort to także sieć sklepów działająca na rynku polskim, utworzona w 1992 roku w Szczecinie. W ich ofercie znajdziemy dywany, wykładziny, panele podłogowe, podłogi drewniane oraz akcesoria do montażu i pielęgnacji podłóg. Od 2009 r. wydają także magazyn pt. Twój Komfort" o tematyce dekoracji wnętrz.
-
Kompleks z algami morskimi
- botaniczna grupa ekstraktów algowych, składająca się z: ascophyllum, spirulina, laminaria, morszczyn ni nori. Kompleks odnalazł swoje zastosowanie w kosmetyce i jest zawarty w wielu kosmetykach. Posiada właściwości intensywnie nawilżające i regenerujące. Jest pomocny w skutecznej walce z cellulitem. Łagodzi i leczy stany zapalne oraz podrażnienia. Sprzyja zachowaniu równowagi lipidowej skóry.
-
Kompozycja zapachowa
- mieszanina substancji zapachowych, które mogą być naturalne - pochodzenia roślinnego bądź zwierzęcego lub też syntetyczne. Na kompozycję zapachową składają się nuty zapachowe - pojedyncze składniki, o charakterystycznym i dającym się zdefiniować zapachu i akordy - połączeniu dwóch lub więcej nut. Kompozycja zapachowa nie jest stała, zmienia się i rozwija wraz z czasem.
-
Konopie
- gatunek rośliny z rodziny konopiowatych, rośnie w górach Ałtaj, Tienszan oraz na Zakaukaziu i w Afganistanie. Jako roślina uprawna hodowana jest w różnych częściach świata. Knopie stosowane są w przemyśle gastronomicznym, farmaceutycznym a jako olej konopny także w kosmetyce. Wzmacniają odporność skóry na działanie czynników zewnętrznych, chronią ją przed wysokimi i niskimi temperaturami, promieniami słonecznymi i wiatrem. Odpowiednio nawilża skórę, regeneruje ją i zapobiega powstawaniu zmarszczek. Dodaje blasku i energii szarej, zmęczonej cerze.Pomaga także leczyć stany chorobowe skóry, takie jak łuszczyca, egzema i łojotok. Sprzyja również leczenie trądziku.
-
Konserwant
- związek chemiczny lub mieszanina związków, mająca za zadanie przedłużyć trwałość i zdatność do użytku różnego typu produktów spożywczych i przemysłowych. Konserwanty hamują rozwój grzybów, bakterii oraz wirusów. Konserwanty rozpoznamy po literce E umieszczonej na produkcie bądź w ulotce. Mają one zakres numerów E200–E299.
-
Konserwant Leucidal Eko
- naturalny środek konserwujący, powstały w procesie fermentacji rzodkwi (Raphanus Sativus) przez przyjazne dla człowieka bakterie kwasu mlekowego z rodzaju Leuconostoc kimchii. Środek ten jest alternatywą dla tradycyjnych, szkodliwych dla zdrowia konserwantów. Leucidal Eko delikatnie i nieinwazyjnie chroni preparat kosmetyczny przed bakteriami rodzaju S. aureus , E. coli, P. aeruginosa , C. albicans , A. niger , K. pneumoniae , B. cepacia.
-
Konturowanie twarzy
- technika makijażu, inaczej modelowanie twarzy, nadawanie jej pożądanych kształtów, ukrywanie tego co niedoskonałe, a podkreślanie atutów. Twarz można konturować za pomocą różnych kosmetyków, na sucho przy użyciu - bronzera, rozświetlacza i różu lub na mokro - stosując płynny korektor i podkład. Za prekursorkę modelowania twarzy uważa się amerykańską celebrytkę Kim Kardashian.
-
Konturówki do ust
- kosmetyk, służący do makijażu ust, za jego pomocą można nadać wargom pożądany kształt, powiększyć je, uwypuklić czy skorygować opadający kącik. Konturówka do ust wydłuża także trwałość pomadki czy błyszczyka, odpowiednio zastosowana może również zastąpić te produkty. Konturówka powinna być zbliżona odcieniem do koloru szminki, a jej główka możliwie miękka i zaokrąglona.
-
Koper
- roślina należąca do rodziny selerowatych, znalazła swoje szerokie zastosowanie w gastronomii, farmakologii oraz kosmetologii. Olejek koperkowy używany jest do produkcji niektórych past do zębów, płukanek do ust, mydeł, perfum, wód zapachowych, a także do kosmetyków do cery tłustej i przetłuszczających się włosów. Koper posiada właściwości oczyszczające, przeciwzapalne, odżywcze i odświeżające.
-
Kora dębowa
- surowiec zielarski, pochodzący z dębu szypułkowego; posiada szereg dobroczynnych właściwości, dlatego znalazł swoje zastosowanie w medycynie i kosmetologi. Między innymi obniża cholesterol, wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, pomaga w leczeniu wysypek, łagodzi oparzenia i odmrożenia. Dodatkowo sprawia, że włosy stają się ciemniejsze, zdrowsze i nie przetłuszczają się.
-
Koralowiec
- kwiatozwierz, gromada wyłącznie morskich, skałotwórczych parzydełkowców na niewielkich głębokościach, przytwierdzonych do dna morskiego. Koralowce egzystują zwykle w strefie ciepłej i gorącej. Posiadają właściwości lecznicze i pielęgnacyjne. Zmniejszają zmęczenie, wzmacniają narządy wzroku i słuchu, stymulują pamięć. Pozytywnie oddziałuje na układ nerwowy i pomaga pozbyć się bezsenności. Koralowiec używany jest także do produkcji kosmetyków, ze względu na posiadane właściwości nawilżające i regeneracyjne. Poprawia również krążenie krwi w skórze.
-
Korana
- marka kosmetyków naturalnych, utworzona w 1993 roku. W swojej ofercie posiadają kosmetyki do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów. Wszystkie produkty zostały stworzone z całkowicie naturalnych składników, w zgodzie i harmonii z naturą. Składy kosmetyków są oparte na wyciągach z roślin, ziołach, kwiatach, owocach, orzechach czy wosku pszczelim.
-
Koreańska pielęgnacja
- metoda pielęgnacji stosowana przez Azjatki, obecna rozpowszechniona i popularna na całym świecie. Koreańska pielęgnacja składa się z dziesięciu kroków/zasad: oczyszczania twarzy olejkiem, a następnie żelem lub pianką na bazie wody, peelingu dwa razy w tygodniu, toniku po każdym myciu twarzy, nałożeniem esencji po toniku, stosowaniem dwa razy w tygodniu maseczek w płacie, odpowiednim nawilżaniem i ochroną przeciwsłoneczną. Koreańska pielęgnacja to również specyficzne azjatyckie kosmetyki. Do najbardziej popularnych należą kremy BB, aloesowy żel, wspomniane maseczki w płacie.
-
Korektory
- kosmetyki do makijażu twarzy; ich głównym zadaniem jest ukrycie niedoskonałości cery: trądziku, zmarszczek, przebarwień, zaczerwienień, cieni pod oczami itp. Mamy różne rodzaje korektorów: punktowe, w płynie bądź w sztyfcie, hipoalergiczne, antybakteryjne. Korektory posiadają także swoje kolory: zielone, żółte, fioletowe, białe bądź pomarańczowe. Używa się ich w zależności od potrzeb, np. zielony skutecznie kryje zaczerwienienia.