Mogą Cię również zainteresować:
-
Ogórecznik lekarski
Roślina, która ma pozytywny wpływ nie tylko na zdrowie ludzkiego organizmu, ale również urodę, dlatego bywa wykorzystywana w przemyśle kosmetycznym. Szczególnie godny uwagi jest jej pozytywny wpływ na cerę z popękanymi naczynkami, ponieważ ogórecznik ma silne właściwości przeciwzapalne, łagodzi wszelkie podrażnienia i wzmacnia naczynka oraz ochronną barierę skóry. Dodatkowo ujędrnia skórę i ją wygładza.
-
Ogórek
Roślina, która jest dość często wykorzystywana w kosmetyce, dzięki swoim właściwościom, takim jak łagodzenie podrażnień, zmiękczenie i wygładzenie skóry. Oprócz tego tonizuje skórę, więc świetnie sprawdzi się przy regulacji sebum. Ma również działanie nawilżające, dlatego często ogórek jest stosowany w różnych kremach, tonikach, czy maseczkach.
-
Oilatum Baby
Marka, która w sprzedaży posiada produkty przeznaczone do stosowania przez najmłodszych. W ich ofercie znajdują się takie produkty jak emulsje do kąpieli, kremy, czy też szampony. Wszystkie kosmetyki są bezpieczne i zawierają składniki, które z powodzeniem można stosować do pielęgnacji delikatnej, dziecięcej skóry.
-
Okład
Może przybierać formę tkaniny, która została zamoczona w konkretnej substancji, a później kilkukrotnie przyłożona w dane miejsce. Występują okłady chłodzące oraz rozgrzewające. Takie zabiegi mają na celu np. zmniejszenie urazu, obrzęku, czy też ogólne poprawienie stanu skóry, czy danej części ciała.
-
Okłady na oczy
Stosuje się je w celu poprawienia stanu i wyglądu oczu, który mogą być np. opuchnięte po nieprzespanej nocy, bądź mogą mieć np. cienie, które okład ma zniwelować. Najczęściej te okłady są chłodzące, mogą być stosowane do tego celu np. ogórki.
-
Olej abisyński
Produkuje się go z nasion modraku abisyńskiego. Jest coraz częściej wykorzystywany w kosmetykach do ciała, twarzy oraz włosów ze względu na swoje właściwości, takie jak dobra regeneracja, nawilżania, czy wygładzanie i zapobieganie powstawaniu nowym zmarszczkom. Wyróżnia się szybką penetracją naskórka i bardzo dobrym wchłanianiem, dzięki czemu nie pozostawia tłustej warstwy na skórze.
-
Olej andiroba
Jest otrzymywany z nasion drzewa Carapa guianensis, które rośnie w lasach tropikalnych w Brazylii. Używa się go w kosmetykach przeznaczonych do cery wrażliwej, suchej, czy nawet tej z łuszczycą. Ma mocne działanie przeciwzapalne i przyspieszające regenerację naskórka. Sprawdza się również przy cerze potrzebujące odmłodzenia, ponieważ działa przeciwstarzeniowo i pobudza syntezę kolagenu.
-
Olej arachidowy
Olej pozyskiwany z orzechów arachidowych. W jego składzie znajduje się kwas olejowy, linolowy, stearynowy, palmitynowy i behenowy. Jest stosowany głównie przy cerze suchej, ponieważ ma silne działanie nawilżające oraz zmiękczające. Można go stosować również na włosy, gdyż wykazuje właściwości regenerujące, dodatkowym plusem jest to, że zwalcza łupież. W związku z tym bywa używany w kremach, balsamach, czy też odżywkach.
-
Olej arganowy
Jest robiony z endemitu, który występuje tylko w południowej części Maroka. Jest chętnie wykorzystywany w kosmetyce we względu na właściwości takie jak: zwalczanie wolnych rodników, regenerację naskórka, czy nawilżenie. Sprawdza się również przy pielęgnacji włosów, ponieważ je regeneruje, a zawartość witaminy E dodatkowo je wzmacnia i chroni przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.
-
Olej Babassu
Jest pozyskiwany z orzechów drzewa palmowego Atalia, który można spotkać jedynie w Amazonii i Afryce. Ma niewysoką cenę i świetne właściwości, dlatego tak chętnie stosuje się go w kosmetyce. Ma działanie przeciwbakteryjne, przeciwdziała utracie wilgoci, ujędrnia skórę, więc przejawia również działanie antycellulitowe, sprawdza się w walce z łuszczycą i AZS. Może również się sprawdzić jako naturalny filtr UV.
-
Olej brzoskwiniowy
Ten jest otrzymywany z pestek brzoskwini. Jest stosowany w kosmetyce ze względu na właściwości takie jak nawilżanie, nawet mocno łuszczącej się skóry, nadaje się również do wzmocnienia lub przyspieszenia porostu rzęs.
-
Olej canola
Jest źródłem kwasu GLA, który należy do jednego z najcenniejszych w kosmetyce, ponieważ dzięki niemu skóra jest nawilżona, jędrna i elastyczna. Regularne uzupełnianie go sprzyja wygładzaniu zmarszczek. Ten olej jest łagodny i można go stosować nawet u niemowląt. Jest stosowany w łagodnych kremach, balsamach, czy produktach dla dzieci.
-
Olej czaulmugrowy
Jest składnikiem produktów, które są stosowane przez osoby z trądzikiem, czy cerą tłustą, ponieważ posiada właściwości ściągające, antybakteryjne oraz przeciwzapalne.
-
Olej jojoby
Jest to płynny wosk, który powstaje na skutek tłoczenia na zimno nasion jojoba. Jest bardzo często i chętnie wykorzystywany w kosmetyce, ze względu na swoje właściwości, np. przeciwrodnikowe, dodatkowo jest naturalnym filtrem UV, łatwo przenika w głąb skóry.
-
Olej kokosowy
Jest bardzo często wykorzystywany w kosmetyce, ze względu na dość niska cenę i niesamowite właściwości, takie jak wzmocnienie bariery lipidowej naskórka, mocne nawilżanie, natłuszczanie, czy łagodzenie wszelkich stanów zapalnych. Dodatkowo jest delikatny i sprawdzi się w pielęgnacji nawet wrażliwej skóry.
-
Olej konopny
Jest produkowany z konopi siewnych,które nie mają właściwości narkotycznych. Staje się coraz bardziej popularny i coraz częściej jest wykorzystywany w kosmetykach. Szybko się wchłania oraz nie zostawia na skórze tłustej warstwy. Ma działanie odbudowujące powłokę hydrolipidową i uzupełnianie uszkodzeń w cemencie międzykomórkowym, łagodzi wszelkie stany zapalne i zmniejsza ryzyko powstawania przebarwień. Dodatkowo odżywia i regenerujące skóry poprawiając przy tym jej koloryt. Ze względu na powyższe cechy jest chętnie wykorzystywany w kremach, serach, czy tonikach.
-
Olej kukurydziany
Powstaje z zarodków kukurydzianych. Jest chętnie stosowany w kuchni, jednak znacznie rzadziej w przemyśle kosmetycznym, co nie znaczy, że w ogóle. Składa się z Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych i nadaje się do użytkowania przy każdym typie skóry. Dodatkowo przyspiesza wzrost włosów, wzmacnia cebulki oraz hamuje procesy starzenia, oprócz tego je odżywia i nadaje im blasku.
-
Olej laurowy
Olej powstały z liści laurowych. Ma właściwości wspomagające walkę z łupieżem, stanami zapalnymi i redukujące obrzęki. Sprawdza się również przy leczeniu egzemy, chorób grzybiczych, czy do nawilżenia pękającej skóry. Można robić sobie kąpiele z dodatkiem tego oleju. Najpopularniejszym kosmetykiem zawierającym olej laurowy jest mydło.
-
Olej makadamia
Powstaje z orzechów makadamia. Jest powszechnie stosowany w kosmetykach. Sprawdza się w przypadku skóry suchej, ponieważ ja nawilża, dodatkowo uelastycznia i ujędrnia. Jest naturalnym filtrem UV, można go stosować nawet codziennie. Sprawdza się też w przypadku trądziku i łupieżu, nie zapycha porów. Wspomaga leczenie cellulitu oraz rozstępów. Można go również stosować do włosów, ponieważ odżywia te zniszczone, regenerując je i nadając im blasku. Szybko się wchłania i nie pozostawia tłustego filmu na skórze.
-
Olej meadow-foam
Jest pozyskiwany z rośliny nazywanej Limnanthes Alba. Jest coraz chętniej wykorzystywany w kosmetykach, ze względu na właściwości nawilżające. Składem jest podobny do oleju jojoba, jedyne co je różni to fakt, że Olej Meadowfoam ma większy wskaźnik stabilności antyoksydacyjnej.