Mogą Cię również zainteresować:
-
Olej z kiełków pszenicy
Olej, który w swoim składzie ma bardzo dużą ilość witaminy E, dzięki czemu działa przeciwutleniająco, antyrodnikowo i ochronnie. Idealnie sprawdza się przy kojeniu wszelkich podrażnień, spowalnia procesy starzenia, ujędrnia oraz uelastycznia skórę i pobudza wzrost włosów.
-
Olej z marchewki
Jest stosowany głównie jako składnik w specyfikach przeznaczonych do suchej skóry. Sprawdza się również jako dodatek do kremów ochronnych lub kosmetyków do stosowania po kąpielach słonecznych. Ma działanie wyrównujące koloryt skóry, dodatkowo opóźnia procesy starzenia się.
-
Olej z nasion bawełny
Jest tłoczony z nasion bawełny. Jest stosowany w przemyśle kosmetycznym, ponieważ wykazuje działanie przeciwalergiczne, przeciwzapalne, regeneruje oraz nawilża suchą skórę, poprawia elastyczność cery.
-
Olej z nasion czarnej porzeczki
Olej, który jest dość rzadko stosowany w kosmetykach, jednak jeśli już się go używa to ze względu na właściwości takie jak: działanie przeciwzapalne, antyalergiczne oraz przyspieszające proces gojenia, zmniejszające podrażnienia i zaczerwienienia skóry. Dodatkowo wspomaga ochronę przed słońcem. A jego największym plusem jest to, że nadaje się do każdego typu cery i jest delikatny.
-
Olej z nasion żurawiny błotnej
Jest dość chętnie stosowany w kosmetykach, głównie ze względu na to, że przejawia działanie przeciwstarzeniowe, a oprócz tego działa silnie nawilżająco. Wnika głęboko w naskórek, przy czym nie podrażnia, a koi cerę.
-
Olej z orzechów brazylijskich
Rzadko kiedy jest stosowany w przemyśle kosmetycznym, jednak jego właściwości są warte uwagi, ponieważ jego regularne stosowanie gwarantuje poprawę wyglądu skóry oraz znormalizowanie utraty wody. Dobrze nawilżona skóra wolniej się starzeje, dlatego ma to ze sobą ścisły związek.
-
Olej z orzechów laskowych
W jego składzie można znaleźć witaminy A, E oraz kwas oleinowy. Dzięki temu bywa używany w kosmetyce, ponieważ wpływa to na jego wnikanie w skórę, wzmacnia naczynia krwionośne oraz przyspiesza ogólną regenerację cery. Jest polecane szczególnie przy pielęgnacji cery zmęczonej, bladej, czy wrażliwej.
-
Olej z orzechów włoskich
Dość drogi olej, jednak mimo tego chętnie stosowany również w przemyśle kosmetycznym. Stosowany na skórę nawilża ją i zabezpiecza przed utratą wilgoci, dodatkowo odbudowuje naturalną barierę ochronną naskórka. Można go również stosować na włosy, które odżywi i zregeneruje.
-
Olej z orzeszków kukui
Olej, który nadaje się szczególnie do stosowania w pielęgnacji zimową porą. Zapewni odpowiednie nawilżenie oraz ochronę skóry. Głęboko wnika w cerę i chroni ją przed zimnem i wiatrem. Jest delikatny i nadaje się nawet do wrażliwej skóry.
-
Olej z orzeszków makadamii
Jest bogaty w wiele witamin, takich jak witaminy z grupy B oraz wit. E. Wyróżnia się przede wszystkim silnym działaniem regeneracyjnym, wygładza naskórek, ale oprócz tego działa antybakteryjnie i chroni skórę przed promieniowaniem UV. Nie tylko świetnie sprawdza się w roli poprawiania wyglądu skóry, ale też włosów. Regularnie stosowany odżywi je i doda im blasku.
-
Olej z pestek winogron
To olej, który jest uznawany za najbogatsze źródło kwasu linolowego i witaminy E. Jest składnikiem głównie kremów przeznaczonych do cery dojrzałej. Czyli oprócz tego, że opóźnia procesy starzenia, to jeszcze regeneruje i odżywia skórę, łagodzi podrażnienia, nawilża i natłuszcza cerę. Sprawdza się również przy pielęgnacji włosów, ponieważ je wzmacnia i odżywia przy regularnym stosowaniu.
-
Oleje
Są to substancje, które nie rozpuszczają się w wodzie, mogą mieć formę ciekłą lub stałą, jednak w drugim przypadku będą łatwo topnieć. Mają różne pochodzenie i właściwości. Mogą być stosowane np. w kuchni do smażenia lub jako dodatek do sałatek. Są również wykorzystywane w przemyśle kosmetycznym, ze względu na swoje drogocenne właściwości.
-
Olejek cytronelowy
Produkt, który ma przyjemny, cytrusowy zapach. Ze względu na swój skład działa silnie antyseptycznie, dlatego sprawdza się przy leczeniu stanów zapalnych skóry, wszelkich ran, czy egzem. Używa się go również przy wspomagania leczenia trądziku. Ma właściwości przeciwzapalne i przeciwgrzybicze.
-
Olejek cytrynowy
Olejek ten jest bardzo często stosowany w medycynie, ponieważ ma właściwości odkażające, niszczy drobnoustroje. Sprawdza się on również przy pielęgnacji skóry. Jest szczególnie polecany do stosowania przy cerze tłustej, trądzikowej, ponieważ pomaga w usuwaniu przebarwień, a oprócz tego reguluje wydzielanie sebum.
-
Olejek eukaliptusowy
Ten olejek jest stosowany w medycynie oraz kosmetyce. Ma przede wszystkim właściwości bakteriobójcze i antywirusowe. Sprawdza się również przy wszelkich stanach zapalnych skóry, czy też zakażeniach. Można nim wykonywać masaże ciała, to pozwala na złagodzenie bóli reumatycznych, czy mięśniowych.
-
Olejek geraniowy
Jest to preparat, który bywa dość często stosowany w aromaterapii oraz kosmetyce, ponieważ ma właściwości obkurczające względem skóry, mięśni oraz naczyń krwionośnych, jest środkiem antybakteryjnym i przyspieszającym gojenie ran, dodatkowo wzmacnia cały organizm regulując pracę gruczołów.
-
Olejek lawendowy
Jest szeroko wykorzystywany w przemyśle kosmetycznym. Sprawdza się w pielęgnacji twarzy, ciała i włosów, ponieważ ma właściwości ochronne i przeciwstarzeniowe, jest bogaty w witaminę C, sprawdza się przy cerze trądzikowej, gdyż reguluje produkcję sebum, działa łagodząco przy łuszczycy. Wspomaga również walkę z cellulitem i hamuje potliwość. Jeśli chodzi o pielęgnację włosów, to wspiera walkę z łupieżem i przetłuszczaniem się pukli.
-
Olejek pomarańczowy
Jest wykorzystywany zarówno w medycynie, jak i kosmetyce. Ma właściwości takie jak: przeciwzapalne, antyseptyczne, rozkurczowe, zwalczające trądzik oraz stany zapalne skóry. Głównie ze względu na ostatnie jest wykorzystywany w produktach kosmetycznych. Używa się go również w aromaterapii.
-
Olejek rozmarynowy
Jest uważany za jeden z najcenniejszych olejków aromaterapeutycznych, ze względu na jego właściwości, np.: antybakteryjne, przeciwgrzybicze. Może być wykorzystywany nie tylko w kremach przeznaczonych do pielęgnacji twarzy i ciała, ale również w produktach przeznaczonych do włosów, takich jak szampony, ponieważ eliminuje on łupież i rozwiązuje problemy przetłuszczającej się skóry głowy. Oprócz tego stosowany na skórę rozjaśnia blizny.
-
Olejek rumiankowy
Jest bardzo ceniony w przemyśle medycznym oraz kosmetycznym, ponieważ ma właściwości przeciwzapalne, przeciwgrzybicze, czy też przeciwbakteryjne, więc sprawdza się przy wszelkich zapaleniach skóry, czy oparzeniom.