Jak stosować wcierki do włosów? Czym jest ten produkt i który wybrać? Na te i inne pytania znajdziesz tutaj odpowiedzi.
Wcierka do włosów to najczęściej ziołowy, płynny preparat, który wciera się w skórę głowy, wykonując delikatny masaż. To produkt, który wzmacnia cebulki włosów, dostarczając im składników odżywczych, które stymulują porost nowych, zdrowych włosów. Przykładem jest tu czarna rzepa na włosy, która stosowana właśnie pod postacią wcierki, potrafi szybko poradzić sobie z
Jak stosować wcierki do włosów?
Jak stosować wcierki do włosów, aby kuracja była skuteczna? Pielęgnacja skóry głowy czasem wymaga od nas większej uwagi. Szczególnie wtedy, gdy zauważymy problemy, których wcześniej nie mieliśmy. Warto wówczas zainterweniować i rozszerzyć swoją pielęgnację o dodatkowe kosmetyki.
Wcierka do włosów to być może produkt, którego szukałaś, aby poprawić stan skóry głowy i dodać energii włosom. Jeżeli zmagasz się z wypadającymi włosami, chciałabyś zagęścić swoją fryzurę, ten ziołowy preparat jest dla Ciebie.
Wcierki do włosów to znane od dawna środki na porost włosów, które stanowią znakomite uzupełnienie odpowiedniej suplementacji. Stosowały je nasze babcie i mamy, a teraz sięgamy po nie i my, bo są nie tylko skuteczne i bezpieczne, ale również wpisują się w trend prostej i świadomej pielęgnacji, którą polecają włosomaniaczki, czyli miłośniczki dobrych metod pielęgnacji skalpu i włosów.
Jak działają wcierki do włosów?
Zadaniem kuracji wcierką jest najczęściej przeciwdziałanie wypadaniu włosów, unormowanie pracy gruczołów łojów i przyspieszenie wzrostu nowych, silnych włosów. Na rynku istnieją preparaty, które działają na wszystkich tych polach.
To klasyczne, uniwersalne środki do wcierania w skórę głowy, których formuła opiera się przede wszystkim na ekstraktach ziołowych i roślinnych, witaminach i skutecznych substancjach czynnych, które wnikają w głąb naskórka i przedostają się do mieszków włosowych. Wzmacniają je i regenerują.
Dzieje się tak, ponieważ, jak sama nazwa produktu wskazuje, wcieramy go w skórę głowy, równomiernie ją masując. Taki mikromasaż pobudza krążenie, otwiera pory i wspomaga wchłanianie preparatu w skórę.
Zalety stosowania wcierek do włosów:
• szybszy wzrost nowych, mocnych włosów,
• włosy rosną gęściej,
• zwalczają łupież,
• normalizują pracę gruczołów łojowych,
• ograniczają wydzielanie sebum,
• zapewniają nawilżenie,
• likwidują nieprzyjemne swędzenie i pieczenie skóry głowy,
• przyspieszają gojenie się niewielkich ranek,
• zapobiegają szybkiemu przetłuszczaniu się włosów,
• odbijają włosy od nasady.
Kiedy używać wcierki do włosów?
Po ten odżywczy preparat, zwany również serum lub wcierką-tonikiem, warto sięgnąć wówczas, gdy:
• włosy wypadają w większej ilości niż zazwyczaj,
• chcesz wzmocnić włosy i mieć bujną fryzurę,
• zależy Ci na tym, aby włosy rosły szybciej,
• walczysz z łupieżem,
• chcesz odżywić skórę głowy.
Kuracja wcierką – dobre praktyki
Na różnych grupach dotyczących pielęgnacji włosów często pojawiają się pytania, czy wcierkę stosować na suche czy mokre włosy. Odpowiedzi są dwie – to produkt, który można używać w dwojaki sposób, a wszystko zależy od tego, jakie wskazania daje producent.
Na suche włosy stosujemy wcierki do włosów, kiedy chcemy, aby kosmyki nabrały objętości i zależy nam na tym, aby odbić je od nasady. Aplikowanie wcierki na suche włosy poprawia kondycję skóry głowy i ochroni włosy przed uszkodzeniem. Pomoże również ułożyć pasma – ułatwia ich stylizację.
Przed myciem włosów warto stosować wcierkę o bardziej oleistej konsystencji i pozostawić ją na głowie kilka godzin. W przypadku tej metody nie zostawiajmy na skórze wcierki na bazie alkoholu dłużej niż 30 minut.
Po umyciu włosów zaleca się również aplikowanie wcierki do włosów. Warto zwrócić uwagę, aby miały lekką formę, by nie przetłuściły świeżo umytych włosów. Włosy w tej metodzie powinny być dobrze odciśnięte, aby wcierka nie spłynęła razem z wodą.
Jak używać wcierki do włosów?
Aplikowanie wcierek na włosy i skórę głowy może początkowo sprawiać niewielkie trudności. Jednak praktyka czyni mistrza, a nasze podpowiedzi również pomogą w tej kwestii.
Najwygodniej jest nakładać ten płynny eliksir za pomocą pipety lub strzykawki. Te akcesoria usprawnią cały proces, ponieważ dostarczą odpowiednią dozę produktu precyzyjnie w wybrane miejsce. Preparat nie rozleje się po całych włosach, a my nie uronimy ani kropli tych cennych ziół.
Jeżeli jednak niepewnie czujemy się ze strzykawką w dłoni, warto przelać kupioną wcierkę do butelki z atomizerem i za pomocą spryskiwacza dostarczyć płyn bezpośrednio na skórę głowy. W dalszej części artykułu wskażę produkty, które są dostępne w wersji z atomizerem.
Jak często stosować wcierki do włosów?
Wcieranie ziołowej mieszanki nie za wiele pomoże, jeżeli będziesz zapominała o tym etapie pielęgnacji. Kluczowa jest tutaj regularność i dobór odpowiedniego produktu. Systematyczne stosowanie wcierki sprawi, że będzie miała czas zadziałać.
Producenci często zalecają, aby stosować je minimum raz w tygodniu lub częściej nawet przez 3-6 miesięcy. Pierwsze efekty będą jednak widoczne już po ok. 4 tygodniach, kiedy przy skórze głowy pojawią się młode włoski, tzw. baby hair.
Pamiętaj jednak, że zadowalające rezultaty po miesiącu stosowania serum nie powinny prowadzić do zaprzestania wcierania preparatu. Należy trzymać się swojej nowej rutyny pielęgnacyjnej i stosować wcierki tak długo, jak zaleca producent.
Jaką wcierkę wybrać? Poznaj rodzaje i produkty
Poniżej polecamy produkty do wcierania w skórę głowy, które znajdziesz w naszej drogerii. To preparaty, które zadziałają na różne problemy skalpu i będą odpowiednie do różnych typów skóry.
1. Herbaria Banfi Hajszesz wcierka do włosów – to produkt węgierskiej marki, niezwykle popularny już w latach 70. i polecany przez wiele kobiet. Od lat nie schodzi z podium najlepszych wcierek do włosów. Wcierka na bazie ekstraktu z gorczycy, chrzanu, jałowca i oregano. Skutecznie przeciwdziała wypadaniu włosów i hamuje ten proces. Przyczynia się również do szybszego wzrostu nowych włosów, która są mocne i zdrowe. Ma dość mocny i specyficzny zapach, do którego jednak łatwo się przyzwyczaić, wiedząc, jakie zalety ma ta mieszanka ziołowa. Producent zaleca stosowanie wcierki 20-40 minut przed myciem włosów. Następnie skórę głowy i włosy myjemy szamponem. Jednak wiele kobiet preferujemy inny sposób aplikacji preparatu.
Stosują ją na umytą skórę głowy, która powinna być dosuszona, nie do końca sucha. Ta metoda sprawdzi się u osób, które nie mają wrażliwej skóry głowy, ponieważ wcierka zawiera w składzie alkohol, który może podrażnić skórę, skoro wcierka po umyciu włosów pozostanie na nich do kolejnego mycia. Produkt należy stosować przez 3-6 miesięcy.
2. Wcierka do włosów Jantar to również bardzo chętnie wybierany produkt przez kobiety. Przyspiesza tempo wzrostu nowych włosów, nawilża i regeneruje cebulki włosów. Ekstrakt z bursztynu, na którym bazuje wcierka, ma działanie lecznicze. Stymuluje porost włosów, wzmacnia cienkie i osłabione kosmyki. W składzie znalazło się również wiele innych substancji aktywnych, takich jak: witaminy A, E i F, a także d-panthenol. Preparat polecany do włosów rzadkich, cienkich i nadmiernie wypadających. Regularne stosowanie zwiększa objętość fryzury, sprawia, że włosy są miękkie i pełne blasku. Preparatu nie spłukujemy. Zaleca się stosować go codziennie przez 3 tygodnie. Potem zaprzestać na kilka dni i wznowić kurację.
Naturalne wcierki do włosów
1. Wcierka do włosów Vianek to rodzaj toniku normalizującego do włosów przetłuszczających się. Produkt ma aplikator, który ułatwia nanoszenie płynu na skórę głowy. Zawiera liczne, ziołowe ekstrakty: z pokrzywy, skrzypu, szałwii, brzozy, które obfitują w cynk miedź i krzem. W składzie pojawiają się również witaminy i olejki: rozmarynowy i eukaliptusowy, które działają odświeżająco na skórę głowy. Wcierka normalizuje pracę gruczołów łojowych, pobudza wzrost włosów, zapobiega zbyt szybkiego przetłuszczaniu się skóry głowy. Ponadto preparat łagodzi podrażnienia i przedłuża świeżość fryzury.
2. Wcierka Sattva to naturalny preparat na bazie ajurwedyjskich ziół oraz aloesu, cynamonu, szafranu i bazylii azjatyckiej. Produkt regeneruje cebulki włosów i pobudza wzrost nowych. Normuje wydzielanie sebum, wzmacnia włosy i pielęgnuje skórę głowy. Preparat posiada atomizer, dlatego łatwiej go nanieść na skórę. Aplikujemy ok. 5 ml, a następnie dokładnie wcieramy w naskórek. Warto przez użyciem tej wcierki wykonać próbę uczuleniową, ponieważ zawiera potencjalne alergeny w postaci ziół. To produkt naturalny, dlatego z czasem może pojawić się osad, a płyn może przybrać ciemniejszą barwę.
3. Wcierka do włosów Babuszki Agafii posiada formułę serum złożonego z 7 ziół. Produkt przyspiesza porost włosów, jednocześnie zapobiegając ich wypadaniu. Zmniejsza przetłuszczanie się włosów, wspomaga leczenie łupieżu, działa oczyszczająco. Zawiera ekstrakty roślinne: cytryniec chiński, żeń-szeń, prawoślaz, melisę, łopian, ekstrakt z kotków brzozowych, drożdże piwne i ostrą paprykę. Wcierką nanosimy na czystą skórę głowy, dokładnie wcieramy płyn i nie spłukujemy. Stosujemy 2-3 razy w tygodniu przez 2 miesiące.
Wcierki na piękne włosy
Dobre wcierki do włosów szybko poprawią kondycję skóry głowy. Rezultaty będą widoczne przy regularny stosowaniu. Warto rozważyć włączenie ich do swojego planu pielęgnacyjnego, jeżeli zauważymy, że włosy mocniej wypadają, wolno odrastają, są słabe i przerzedzone. Jednym ze składników, który działa najlepiej jest skrzyp polny na włosy
Wcieranie ziołowych mieszanek to dość prosty i stary sposób na piękne i gęste włosy. Poprzednie pokolenia na pewno nie myliły się w tej kwestii, więc warto po nie sięgnąć, choćby z ciekawości. A Wy, miałyście już okazję poznać ten produkt?